۹۰ شرکت زیرپوشش آب و فاضلاب کشور فعالیت عمرانی می‌کنند
۹۰ شرکت زیرپوشش آب و فاضلاب کشور فعالیت عمرانی می‌کنند

معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: ۹۰ شرکت زیرپوشش آب و فاضلاب کشور فعالیت عمرانی و خدماتی می‌کنند.

به گزارش نهال امید، رضا گیاهی روز دوشنبه در آیین معارفه مدیرکل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، اظهار کرد: از این تعداد شرکت زیرپوشش ۳۱ شرکت دولتی و ۵۹ شرکت غیردولتی هستند و ۷۰ هزار نیروی انسانی در صنعت آب و فاضلاب کشور فعالیت می کنند.

وی افزود: یکپارچگی آب و فاضلاب روستایی و شهری با یکدیگر موجب ایجاد بازوهای اجرایی و هم افزایی می شود، بر این اساس نیز در شرکت های آب و فاضلاب استان ها ۶ معاونت و یک قائم مقام غیرتشریفاتی پیش بینی شده و ۲ نفر نیز به تعداد اعضای هیات مدیره افزوده شده است.

گیاهی گفت: همان طور که گاز، برق و آب یکپارچه بوده و روستایی و شهری مستقل ندارد، آب و فاضلاب نیز به صورت یکپارچه عمل خواهد کرد تا با هم افزایی شاهد عملکردهای بهتر و سریع تر باشیم و مردم نیز از این خدمات بیشتر بهره مند شوند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: رشد قابل توجهی در حوزه شبکه های آب و فاضلاب شهری آذربایجان شرقی انجام شده و در حوزه تصفیه خانه کمک خوبی از ستاد احیا دریاچه ارومیه شد که امیدواریم این اعتبارات استمرار یابد. جواد رحمتی اظهار کرد: ظرفیت فعلی آب آذربایجان شرقی متناسب با خط انتقال نیست و می توانیم با تصفیه پساب جایگزین منابع پایدار ایجاد کنیم که این طرح باید به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز گفت: سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در آذربایجان شرقی ایجاد شده است.

علی رضا ایمانلو اظهار کرد: ساخت ۳۳ مجتمع آبرسانی از محل صندوق توسعه ملی و ساخت ۳۳ مجتمع آبرسانی روستایی در ۵۶۲ روستا از جمله اقدامات انجام شده آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی در ۳ سال گذشته است.

وی ادامه داد: ۹ طرح مجتمع آبرسانی برای تحت پوشش قرار دادن ۱۴۰ روستا نیز در دست اجرا است و توسعه تاسیسات آب ۶۰ روستا نیز توسط خیران انجام شده است.

ایمانلو همچنین بیان کرد: کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی در پنج دوره پیاپی از دیگر عملکردهای شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی است.

ایرنا