دوئل‌های جذاب نزدیک به صدر/ روز تسویه حساب؟/ کالدرون لبه تیغ!
دوئل‌های جذاب نزدیک به صدر/ روز تسویه حساب؟/ کالدرون لبه تیغ!

به گزارش نهال امید، هفته سیزدهم لیگ برتر امروز با ۶ بازی دنبال می شود که در آن استقلال از شهر خودرو پذیرایی می کند، تراکتور میزبان شاهین بوشهر است، شکست ناپذیرهای مسجد سلیمانی در سیرجان به مصاف گل گهر می روند، نساجی میزبان سپاهان است، پیکان و نفت در آبادان با هم روبرو می شوند […]

به گزارش نهال امید، هفته سیزدهم لیگ برتر امروز با ۶ بازی دنبال می شود که در آن استقلال از شهر خودرو پذیرایی می کند، تراکتور میزبان شاهین بوشهر است، شکست ناپذیرهای مسجد سلیمانی در سیرجان به مصاف گل گهر می روند، نساجی میزبان سپاهان است، پیکان و نفت در آبادان با هم روبرو می شوند و در آخرین دیدار امروز پرسپولیس در اصفهان به دیدار ذوب آهن می رود.

* استقلال – شهر خودرو
این دیدار را می توان مصاف بین تهاجمی ترین و تدافعی ترین تیم دانست. آبی ها تاکنون دروازه تیم هایی که آمار گل های خورده کمی داشتند را در بازی های مستقیم خوب باز کرده اند و هوادارانش انتظار دارند تا این اتفاق مقابل شهر خودرو هم تکرار شود.

شاگردان گل محمدی هم در این فصل کم گل خورده اند و با ۴ گل خورده بعد از سپاهان بهترین خط دفاعی را دارند. مشکل استقلال صدمه دیدگی دو مهاجمش است که می تواند از قدرت تهاجمی آن بکاهد. اما استراماچونی پیش از این هم نشان داده تیمش خیلی متکی به فرد نیست و در غیاب بازیکنان اصلی اش هم خیلی از کارایی تیمش کاسته نشده است.

مسعود ریگی بازیکن فصل پیش شهر خودرو یکی از بهترین بازیکنان این فصل آبی پوشان است و در شهر خودرو هم هستند بازیکنان پیشین استقلال که برای این تیم بازی می کنند. بازیکنانی مثل روح الله باقری،  فرشاد محمدی مهر و رحمتی.

* تراکتور – شاهین بوشهر
سرخ پوشان تبریزی بعد از چیزی حدود یک ماه و با داشتن دو بازی معوقه به میدان می روند و امیدوارند در دیداری نسبتا روان مقابل قعر نشین لیگ برتر در خانه پیروز شوند.

احسان حاج صفی بعد از چندی مصدومیت به شرایط بازی رسیده اما رضا اسدی هنوز به فرم ایده آل نرسیده و ممکن است در این بازی هم مورد  استفاده قرار نگیرد.

شاهین بوشهر گرچه هنوز هیچ پیروزی در لیگ به دست نیاورده، اما بعد از حضور «میشو» روی نیمکت این تیم، شرایطش بهتر شده و هنوز شکستی را تجربه نکرده است.

* گل گهر – نفت مسجد سلیمان
همه تیم ها دوست دارند طلسم شکست ناپذیری مسجد سلیمانی ها را بشکنند و حالا تیمی این سودا را دارد که هنوز هیچ پیروزی به دست نیاورده است.

نفتی ها یکی از دو تیم شکست ناپذیر و سیرجانی ها یکی از دو تیم بدون پیروزی لیگ هستند که اگر این بازی با پیروزی تیم میزبان همراه باشد، دو طلسم همزمان در این بازی خواهد شکست. 

شاگردان تارتار در صورت پیروزی در این بازی شانس قرار گرفتن در رده چهارم را هم پیدا می کنند که این می تواند موقعیت خوبی برای این تیم باشد.

* نساجی-سپاهان
صدرنشین کنونی مسابقات که در هفته دوازدهم با حرف و حدیث از شکست خانگی فرار کرد تا همچنان شکست ناپذیر باقی بماند، باید خسته از دیدار مقابل استقلال بعد از سفری طولانی در قائمشهر به مصاف نساجی برود. تیمی که خوب حمله می کند و خوب گل می زند. مخصوصا در خانه.

سپاهان در صورت پیروزی در این بازی نه تنها صدرنشینی اش را قطعا در این هفته ادامه می دهد، بلکه شانسش را برای قهرمانی نیم فصل افزایش می دهد. اصفهانی‌ها برای این بازی سجاد شهباززاده مهاجم تاثیرگذارشان را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهند داشت. 

* صنعت نفت – پیکان
در پایان هفته دوازدهم آبادانی با ۱۹ امتیاز در رده ششم و پیکانی ها با ۱۲ امتیاز در دهم قرار دارند. شاگردان فرکی از تهاجمی ترین تیم های فصل هستند و بعد از استقلال بهترین خط حمله را در اختیار دارند و این در حالی است که نفتی ها از وضعیت خوبی در خط دفاعی برخوردارند که اگر بازی آنها مقابل استقلال را لحاظ نکنیم، در ۱۰ باز تنها ۴ بار دروازه شان باز شده است.

شاگردان اسکوچیچ در این فصل خودشان را شانس کسب سهمیه می دانند و پیروزی در این بازی خانگی شانس خوبی برای تثبیت شرایط در بالای جدول به آنها می دهد. عیسی آل کثیر خطرناک ترین بازیکن نفت با ۴ گل زده است و در تیم پیکان هم بازیکنان خطرناکی مثل شهریار مقانلو، سعید واسعی و فراز امامعلی در خط حمله حضور دارند.

* ذوب آهن-پرسپولیس
در آخرین بازی امروز پرسپولیس در فولادشهر به مصاف ذوب آهن می رود. سرخ پوشان در حالی باید با ذوب دیدار کند که نیمکت این تیم برای کالدرون متزلزل است و هر آن این امکان وجود دارد که وی از پرسپولیس اخراج شود. 

سرخ پوشان فعلا ۱۹ امتیازی و در رده چهارم هستند و در خوشبینانه ترین شرایط می‌توانند جای استقلال را در رده سوم بگیرند. اما فاصله کم امتیازی در بالای جدول یک تهدید جدی برای آنها محسوب می شود که ممکن است در صورت شکست، احتمال نزدیک شدن آنها به رده‌های میانی جدول زیاد می شود. 

ذوب آهن بعد از یک تساوی خارج از خانه مقابل نفت مسجد سلیمان، کار دشواری در این دیدار خانگی دارد و آنها نیز در صورت پیروزی حد اکثر یک پله در جدول صعود خواهند کرد.

برنامه بازیهای امروز به شرح زیر است:

پنجشنبه ۱۴ آذر

استقلال تهران – شهرخودرو؛ مشهد ساعت ۱۵ ورزشگاه آزادی تهران
داور: اشکان خورشیدی، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – سعید علی نژادیان، کمک داوران اضافی: علی بای – سیدعلی اصغر مومنی، داور چهارم: محمد عطایی، ناظر: حسین عسگری

تراکتورسازی تبریز – شاهین شهرداری بوشهر ساعت ۱۵:۳۰ ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور: سیدرضا مهدوی، کمک ها: امیررضا آشور ماهانی – هیوا بهمنی، کمک داوران اضافی: سعاد وفاپیشه – کیوان علی محمدی، داور چهارم: رامین بابایی، ناظر: حسین نجاتی

گل گهر سیرجان – نفت مسجد سلیمان ساعت ۱۶ ورزشگاه امام علی سیرجان
داور: موعود بنیادی فر، کمک ها: علی میرزابیگی – قهرمان نجفی، کمک داوران اضافی: احمد محمدی – میثم حیدری، داور چهارم: بهمن عبداللهی، ناظر: ایرج نظری

نساجی مازندران – فولاد مبارکه سپاهان ساعت ۱۶ ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
داور: محمدرضا اکبریان، کمک ها: آرمان اسعدی – ایوب غلامزاده، کمک داوران اضافی: یاسر همرنگ – سعید رحیمی مقدم، داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا، ناظر: حیدر شکور

صنعت نفت آبادان – پیکان تهران ساعت ۱۶:۱۵ ورزشگاه تختی آبادان
داور: علی صفایی، کمک ها: علیرضا ایلدروم – یوسف مغروری، کمک داوران اضافی: حسین زمانی – علی ابراهیمی، داور چهارم: محمدعلی پورمتقی، ناظر: مسعود مرادی

ذوب آهن اصفهان – پرسپولیس ساعت ۱۷:۳۰ ورزشگاه فولادشهر اصفهان
داور: بیژن حیدری، کمک ها: محمدرضا منصوری – فرهاد مروجی، کمک داوران اضافی: کمیل غلامی – مرتضی منصوریان، داور چهارم: مهدی الوندی، ناظر: محسن ترکی