درصدد حل مشکلات جامعه با تکیه بر توان داخلی هستیم
درصدد حل مشکلات جامعه با تکیه بر توان داخلی هستیم

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: به جد دنبال این هستیم که مسائل کشور توسط خود مردم و با تکیه بر توان داخلی حل شود.

محمود واعظی روز پنجشنبه در دیدار با امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: در شرایطی که با آن مواجه هستیم به طور آشکار یک جنگ تمام عیار اقتصادی است و و به گفته خودشان فشار حداکثری است و در منطقه هم رژیم صهیونیستی فشار وارد می کند، اظهارکرد: در این حال وضعیت شاخص ها و تولیدات کشور نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده است و دولت امریکا فکر می کرد با فشار به دولت و ملت ایران می تواند ما را تسلیم کند در صورتی که اکنون خودشان عقب نشینی کرده اند و به دنبال این هستند بدون پیش شرط با ما مذاکره کنند که ما نمی پذیریم.

وی با اشاره به اینکه در این ایام توفیق پیدا کردم که در خدمت مردم خوب استان و تبریز باشم؛ در دهه مبارک فجر در استان آذربایجان شرقی ۶ هزار میلیار تومان پروژه افتتاح شد و دو بار هم رییس جمهوری به استان آمدند که در دو سفر ریاست جمهوری ۲۲ میلیارد تومان پروژه افتتاح کردند.

وی با اشاره به اینکه فضای خوبی در استان آذربایجان شرقی به وجود آمده است، ادامه داد: با وحدت و همبستگی که در این استان به وجود آمده سرمایه گذار اطمینان می یابد که در این استان وحدت وجود دارد .

واعظی با بیان اینکه هرجا وحدت، همدلی و یگانگی دیدیم برکات بسیار زیادی داشته است و باید این سرمایه را حفظ و صادر کنیم، اظهار کرد: روحیه امام جمعه تبریز باعث شده در آذربایجان شرقی همه برای توسعه استان و شهرشان دست به دست هم دهند و تلاش کنند و این سرمایه باید حفظ و صادر شود .

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: کار مهمی در پتروشیمی تبریز انجام شده و همت بسیار بالایی انجام شد که در این وضعیت کشور که تهیه مواد اولیه و تجهیزات و منابع مالی سخت است، ظرف دو سال خط انتقال اتیلن از میاندواب به تبریز انجام شد و اکنون اتیلن به راحتی به پتروشیمی تبریز منتقل می شود در صورتی که بیش از این، خوراک برای این مجتمع خیلی گران تمام می شد و الان ۳۹ تا ۵۰ درصد ارزان تر تهیه می شود.

واعظی با اشاره به اینکه در طرح قطار شهری تبریز نیز همت خوبی وجود دارد، گفت: امروز مدیرعامل مترو قول داد هر سه ماه یک فاز مترو آماده شود.

وی خاطرنشان کرد: در کلانشهرهای ما استفاده از این نوع وسایل تاثیر ویژه ای در کاهش آلودگی هوا و محیط زیست دارد.

امام جمعه تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه پروژه قطار شهری خیلی برای مردم مهم است، خاطرنشان کرد: در روز راهپیمایی امسال، قطار شهری تعطیل بود و مردم بسیار نامه دادند ولی شورای تامین تبریز تصمیم گرفته بودند تعطیل باشد.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم با بیان اینکه در یکی دو سال اخیر بحث قطار شهری به خوبی پیگیر شد، افزود: همدلی و همبستگی بین مسوولان استان تنها در پروژه های دولتی اثر خود را ظاهر نمی کند، ما در سال جاری در ۶ ماهه اول ۸۰ درصد رشد پرداخت زکات داشتیم که در سطح کشور نمونه است.

وی ادامه داد: در رمضان سال گذشته ۲.۵ برابر برای آزاد سازی زندانیان غیر عمد در جشن به ستاد دیه کمک کردند که این نشان می دهد مردم خودشان پای کار هستند و بدون کمک های دولتی می توانند مشکلات را حل کنند.

امام جمعه تبریز گفت: در قضایای اخیر هم ثابت کردند چند ساعت پس از شهادت سردار سلیمانی مردم تبریز همه به خیابان ها آمدند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم با وجود بارش شدید برف همه آمدند .

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه قطار میانه به بستان آباد که با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، پیشنهاد کرد: قطاری از بستان آباد به تهران اختصاص داده شود.
 

رییس دفتر رییس جمهوری در سفر یکروزه خود به آذربایجان شرقی خط انتقال اتیلن غرب به تبریز و مخزن چهارم ذخیره نفتای شرکت پتروشیمی و مرحله نهایی خط یک قطار شهری این شهر را افتتاح کرد. 

واعظی بعد از ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی و اعضای شورای اداری استان آذربایجان شرقی سخنرانی می کند.

  • منبع خبر : ایرنا