تلاش برای ارایه الکل به داروسازان برای تهیه محلول ضدعفونی کننده
تلاش برای ارایه الکل به داروسازان برای تهیه محلول ضدعفونی کننده

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که بهترین جا برای تهیه محلول‌های ضدعفونی کننده، داروخانه‌ها هستند، گفت: ضمن ارائه محصولات تولیدی به داروخانه‌ها تلاش می‌کنیم تا با ارائه الکل به همکاران داروساز، زمینه تهیه محلول‌های ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها و ارایه آن به مردم را فراهم کنیم.

به گزارش نهال امید محبوب نعمتی ، با بیان این مطلب اظهار کرد: عمده محل توزیع ژل‌ها و محلول‌های ضدعفونی کننده داروخانه‌ها بوده و نظارت نیز در داروخانه‌ها امکان‌پذیر است، اما امکان دارد که بخشی از این تولیدات در فروشگاه‌ها یا به فروشندگان تجهیزات پزشکی‌ هم توزیع شود.

وی افزود: فرآیند توزیع تولیدات جدید شروع شده، اما هنوز به حدی نرسیده که در تمامی داروخانه‌ها توزیع شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به تولید و تامین الکل کافی، تولید محلول‌های ضدعفونی کننده در هفته‌های آتی بیشتر خواهد شد و امیدواریم تا پایان هفته آتی این محلول‌ها در تمامی داروخانه‌ها یافت شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطرنشان کرد: بخشی از تولید به صورت فله‌ای و عمده و مختص بیمارستان‌ها، مراکز عمومی و پادگان‌ها بوده و آدرس‌هایی برای ارائه محصولات ۱۰ لیتری و ۲۰ لیتری شرکت‌ها به آن‌ها اعلام شده است. بسته های کوچک نیز برای مصارف شخصی در داروخانه‌ها توزیع خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم کارخانه‌های مجوز دار و دارای پروانه ساخت، اقدام به تولید محلول‌ کنند، اما برخی دانشگاه‌ها و مراکز رشد هم به شکل نمادین درخواست ورود به این کار را کرده‌اند که آن‌ها را همراهی کردیم تا محلول‌های ضدعفونی کننده را با نظارت دانشگاه علوم پزشکی آماده کرده و در اختیار مردم قرار دهند.

  • منبع خبر : ایسنا