تعطیلی تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان شرقی
تعطیلی تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تعطیلی تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی استان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

به گزارش نهال امید، جلسه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی استان در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، امروز به ریاست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی و با حضور مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی، رئیس اماکن عمومی فرماندهی انتظامی و معاون اداره کل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش استان برگزار شد.

مرتضی آبدار با اشاره به مصوبه کمیته استانی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت سفر به استان در راستای مقابله با این بیماری، اظهار داشت: به منظور پیشگیری، کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا دستورالعمل ممنوعیت پذیرش میهمان در مراکز اقامتی غیر رسمی استان اعم از مدارس، خانه‌های معلم، میهمان‌سراها، سراهای ورزش، زائرسراها و… به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شد.

او ادامه داد: همچنین از ایجاد هرگونه کمپ‌های عمومی گردشگری و برپایی چادر در محیط پارک‌ها با نظارت گشت‌های ویژه نظارتی مشترک جلوگیری خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ادامه تاکید کرد: همچنین تمام اماکن گردشگری نظیر موزه‌ها، سایت‌های تاریخی- فرهنگی، امام‌زاده های مرتبط با اداره کل اوقاف، اداره کل میراث فرهنگی، شهرداری‌ها و ارگان‌های نظامی دانشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

آبدار در خاتمه تاکید کرد: امن‌ترین مکان برای روزهای اوج شیوع این بیماری منزل است و از عموم شهروندان محترم تقاضا داریم با پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری یارگیر مدافعان سلامت باشند و یقین داشته باشند که با وحدت و همدلی بر این بیماری فائق خواهیم آمد.

مهر