انهدام بزرگ‌ترین کارگاه تولید مواد محترقه شمال غرب کشور در تبریز
انهدام بزرگ‌ترین کارگاه تولید مواد محترقه شمال غرب کشور در تبریز

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از انهدام بزرگ‌ترین کارگاه تولید و عرضه مواد محترقه خطرناک شمال غرب کشور در تبریز خبرداد.

به گزارش نهال امید، علی محمدی اظهار داشت: پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان شرقی با اشراف اطلاعاتی از فعالیت تعدادی افراد سود جو در امر تولید و توزیع مواد محترقه مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران در یک عملیات منسجم و با هماهنگی مقام قضائی، کارگاه مورد نظر را شناسایی و منهدم کردند.سردار محمدی تصریح کرد: در بازرسی از این کارگاه، بیش از ۱۰ میلیون عدد کپسول مواد محترقه، ۵ تن مواد اولیه، ۹ دستگاه پرس و بسته بندی و مقادیر زیادی مواد محترقه آماده فروش کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در این راستا ۴ متهم دستگیر و ۲ دستگاه خودروی پیکان وانت نیز توقیف شد.

جانشین انتظامی فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی افزود: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۱۱ میلیون ماده محترقه در استان کشف شد که این میزان نسبت به سال گذشته ۵ برابر افزایش داشته است.

سردار محمدی به والدین توصیه کرد برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال ضمن همکاری با پلیس در ایجاد نظم و امنیت عمومی، بر رفتار فرزندان خود به ویژه در گروه‌های دانش آموزی و نوجوانان نظارت داشته باشند تا با خاطره خوشی به استقبال سال جدید برویم.

مهر