۴۹۸ واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی احداث شده است
۴۹۸ واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی احداث شده است

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی به احداث مساکن مددجویی در روستاها اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 498 واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان احداث شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 47 درصد رشد داشته است.

غلامعلی ملامهدی با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان از اولویت‌های اساسی کمیته امداد است، افزود: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۱۷۶ واحد مسکن شهری برای مددجویان آذربایجان شرقی خرید یا احداث شده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به طور متوسط روزانه حدود سه واحد مسکن در ۹ ماهه سال جاری در مناطق شهری و روستایی استان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تامین شده است.

ملا مهدی ادامه داد: همچنین ۱۵۵۸ واحد مسکن مددجویی در مناطق شهری و روستایی استان نیز تعمیر شده است که بطور متوسط روزانه پنج واحد را شامل میشود.

وی به تفاهم نامه مشترک کمیته امداد با بسیج سازندگی سپاه استان اشاره کرده و گفت: با همکاری مشترک این دو نهاد و کمک‌های خیران در نظر داریم تا پایان سال جاری ۱۰۰۰ واحد مسکن مددجویی در مناطق شهری و روستایی استان خرید یا احداث کنیم.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد استان، قائم مقام مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌ شرقی گفت: از سال ۹۶ قرار بود در طول پنج سال همه مددجویان بدون مسکن استان که حدود سه هزار خانوار را شامل می‌شوند،  صاحب مسکن شوند که سال ۹۶ حدود ۷۵۰ واحد مسکن، سال قبل ۸۴۱ واحد مسکن ساخته شده و سال ۹۸ نیز هزار واحد مسکن ساخته می‌شود.

  • منبع خبر : ایسنا