۶ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کرده اند
۶ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کرده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه شاهد افزایش تعداد آمار مبتلایان به کرونا هستیم، افزود: شش نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کرده اند.

به گزارش نهال امید، محمد حسین صومی صبح امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز گذشته آزمایش کرونای ۱۰ نفر در استان آذربایجان شرقی مثبت اعلام شد، ادامه داد: هم اکنون درکل ۷۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا هستند و متأسفانه شش نفر جان خود را از دست داده‌اند.

صومی با بیان اینکه شهروندان باید در خانه بمانند و از تردد غیر ضروری خودداری کنند، افزود: مبتلایانی که حالشان بهبودی می‌یابد از بیمارستان و مراکز درمانی مرخص می‌شوند.

وی ادامه داد: ۵۰ مرکز ۱۶ ساعته برای ویزیت سرپایی بیماران کرونایی در سطح استان ایجاد شده است. ویروس تقریباً در تمام نقاط کشور منتشر شده و برای قطع مسیرهای رشد ویروس راهی جز پیشگیری نداریم.

بیش از ۱۲ هزار نفر کادر درمانی در آذربایجان شرقی در زمینه ارائه خدمات مرتبط با کرونا مشغول خدمت هستند.

صومی افزود: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

وی سپس گفت: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

ویروس کرونا خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

مهر