۴۸ حزب و تشکل سیاسی در آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کنند
۴۸ حزب و تشکل سیاسی در آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی از فعالیت ۴۸ حزب و تشکل سیاسی در استان خبر داد و گفت: در سایه توجه دولت، خانه احزاب استان در سال ۹۷ تشکیل شد و هم‌اکنون ۳۴ حزب و تشکل سیاسی در آن عضو هستند.

به گزارش نهال امید، علیار راستگو، در گفت و گویی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی گسترده‌ترین حوزه استانداری است و وظایف مهم حاکمیتی از قبیل برقراری امنیت، برگزاری انتخابات و تامین آزادی‌های سیاسی و مدنی در این حوزه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه شورای تامین، بالاترین جایگاه برای برقراری امنیت در استان است، افزود: این شورا با ۲۳ کارگروه و کمیته تخصصی به‌صورت مستمر آخرین وضعیت امنیتی استان را بررسی و متناسب با رویدادهای مختلف تصمیم های لازم را اتخاذ می‌کند.

راستگو ادامه داد: در سایه هماهنگی و همکاری خوب مجموعه اعضای شورای تامین استان، آذربایجان‌شرقی از امن‌ترین استان‌های کشور است و ما امروز از امنیت پایدار برخورداریم که مدیون تلاش‌های دستگاه‌های دخیل در این حوزه و پشتیبانی سایر دستگاه‌های استانی است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان، شبانه‌روز بر ضد انقلاب اسلامی و آرمان‌های ملت ایران فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: به رغم تلاش‌ها و تبلیغات سوءدشمنان، فرهنگ غنی مردم آذربایجان اجازه نداده که در بحث امنیت، مشکلی در سطح استان پیش بیاید و در طول رخدادهایی که در استان برگزار شده همیشه سرافراز بوده‌ایم.

راستگو، ارتباط نزدیک و صادقانه مسوولان با مردم را شرط استمرار امنیت پایدار عنوان کرد و گفت: همه کسانی که به نحوی در این نظام مسوولیت دارند، باید در برابر مردم پاسخگو باشند و اگر مردم بدانند که مسوولان برای حل مشکلات تلاش می‌کنند، به طور قطع همراهی خوبی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه دولت و دستگاه‌های اجرایی بیشترین میزان پاسخگویی را دارند، افزود: برای ارتقا توان اجرایی در جامعه و جلب اعتماد و همراهی مردم، باید با صداقت رفتار کنیم و مسائل و مشکلات را بدون تعارف با مردم در میان بگذاریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استانداری با تمام گرایش‌های سیاسی در ارتباط است،گفت: خوشبختانه تشکل‌های سیاسی در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند و این یکی از افتخارات دولت است که فضای مناسب برای فعالیت تشکل‌های سیاسی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به برگزاری پنج انتخابات در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم، اظهار کرد: در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود، ۶۲ هزار نیرو در سطح استان سازماندهی شد و در ۲۱ شهریور هم مرحله دوم این انتخابات در حوزه میانه برگزار می‌شود.

راستگو به اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه هم کارهای بزرگی انجام شده و طرح جامع پدافند غیرعامل به عنوان نقشه راه این حوزه در استان تهیه شده و در حال اجراست.

وی از تشکیل قرارگاه‌های تخصصی پدافند سایبری، شیمیایی، زیستی در استان به عنوان مهم‌ترین اقدامات این حوزه نام برد و گفت: در تمام دستگاه‌های اجرایی و شهرستان‌های استان نیز کمیته پدافند غیرعامل تشکیل شده و در حال حاضر همه پروژه‌های استان با پیوست پدافند غیرعامل اجرا می‌شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با تشریح اقدامات دولت در حوزه اجتماعی، ابراز کرد: در بخش بهداشت و درمان، تعداد تخت‌های بیمارستانی استان از ۵ هزار و ۶۴ تخت در سال ۱۳۹۲ به ۶ هزار و ۷۳۰ تخت در حال حاضر رسیده و تعداد تخت‌های مراقبت ویژه نیز از ۵۲۳ تخت به ۸۲۳ تخت افزایش یافته است.

وی افزود: در هفت سال گذشته، ۴۵۰ هزار متر مربع به فضای درمانی استان افزوده شده و تا پایان دولت دوازدهم نیز ۲۰۰ هزار متر مربع فضای درمانی جدید به بهره‌برداری می رسد.

راستگو همچنین افزایش تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد استان از ۳۰۰ سمن در سال ۹۲ به ۷۶۳ سمن، راه‌اندازی پنج دفتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌نشین استان، احداث سه هزار و ۶۰۰ کلاس درس با مشارکت خیران و افزایش سه برابری تعداد نشریات و رسانه‌های مجوزدار استان را به‌عنوان مهم‌ترین اقدامات حوزه اجتماعی برشمرد و گفت: این اقدامات نشان از توجه دولت به نقش مردم و رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی است.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی امیدآفرینی را یکی از وظایف اصولی مسوولان نظام دانست و افزود: ایجاد یاس و ناامیدی از طریق القای ناکارآمدی نظام از ترفندهای جدی دشمنان انقلاب اسلامی است و بر این اساس همه ما وظیفه داریم از هر فرصتی برای تبیین اقدامات و تلاش‌های دولت و مجموعه دست‌اندرکاران نظام برای حل مشکلات مردم استفاده کنیم.

  • منبع خبر : ایرنا