کاهش شدید بازدید از موزه‌های آذربایجان شرقی
کاهش شدید بازدید از موزه‌های آذربایجان شرقی

رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی گفت: در پنج ماهه‌ی اول سال گذشته حدود 580 هزار نفر از موزه‌های استان بازدید کرده بودند که این آمار امسال به حدود 30 هزار نفر، کاهش یافته است.

به گزارش نهال امید، مهدی بزاز دستفروش با بیان این مطلب اظهار کرد: پس از شیوع کرونا با کاهش شدید آمار بازدیدها در موزه‌های استان مواجه شدیم، موزه‌ها از عید نوروز تا خرداد ماه تعطیل بودند و رکود ناشی از شیوع بیماری پس از بازگشایی هم همچنان ادامه دارد.

با بیان این مطلب اظهار کرد: پس از شیوع کرونا با کاهش شدید آمار بازدیدها در موزه‌های استان مواجه شدیم، موزه‌ها از عید نوروز تا خرداد ماه تعطیل بودند و رکود ناشی از شیوع بیماری پس از بازگشایی هم همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی، موزه‌های آذربایجان شرقی دو دوره‌ی پر بازدید شامل تعطیلات عید نوروز و تعطیلات تابستانی دارند که امسال در این دو برحه هم شاهد رکود بودیم.

وی بیان کرد: کرونا فرصتی ایجاد کرد تا موزه‌ها به سایر حوزه‌ها هم ورود کنند که فراهم کردن امکان بازدید مجازی از موزه‌ها یکی از آن‌ها بود و باعث فعال‌تر شدن موزه‌های کل کشور و حتی موزه‌های کل دنیا شد.

بزاز دستفروش ادامه داد: موزه‌های ما هم در حد توان در این مسیر حرکت کردند و کلیپ‌ها و تورهای بازدید مجازی متعددی در این خصوص تهیه و در فضای مجازی منتشر شده است، این حرکت ادامه خواهد داشت.

وی در خاتمه از فعالیت تمامی موزه‌های استان خبر داد و گفت: به جز موزه آذربایجان که به دلیل انجام عملیات بهسازی به مدت یک ماه تعطیل است، تمامی موزه‌‎ها فعال هستند.

  • منبع خبر : ایسنا