نیازمند مداخله موثر در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم
نیازمند مداخله موثر در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که نیازمند مداخله موثر در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم، افزود: سازوکار نظارت بر این امر باید به طور کامل اجرا شده و با متخلفان به صورت جدی برخورد شود. علیار راستگو در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار کرد: وزارت بهداشت […]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که نیازمند مداخله موثر در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم، افزود: سازوکار نظارت بر این امر باید به طور کامل اجرا شده و با متخلفان به صورت جدی برخورد شود.

علیار راستگو در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مرجع تشخیص محدودیت‌های اجتماعی است و تصمیم‌گیری‌های ستاد مقابله با کرونا نیز بر اساس نظرات تخصصی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که ستاد مقابله با کرونا، پشتیبان بخش بهداشت و درمان است، گفت: مصوبات این ستاد در حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی و برای همگان لازم‌الاجراست و با هر فرد یا بخشی که از اجرای مصوبات سرپیچی کند طبق قانون برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان، گفت: در شرایط عادی نیستیم و تصمیمات باید متناسب با شرایط بوده و در جامعه القای عادی‌انگاری نکند.

وی با تاکید بر این‌که با هرگونه رویدادی که موجب تشکیل اجتماع و حضور خانواده‌ها باشد مخالفیم، افزود: در صورتی که برای برگزاری مراسم خاصی ضرورتی وجود داشته باشد، باید با مجوز ستاد مقابله با کرونا و نظارت دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود.

وی از دستگاه‌های مسئول خواست گزارش عملکرد خود را درخصوص نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه مسئولیت خود به دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه کنند.

ممنوعیت تشکیل هرگونه تجمع

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی و مسئول کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا نیز در این جلسه با تأکید بر ممنوعیت تشکیل هرگونه تجمع، گفت: قائل شدن استثنا در این خصوص، موجب نابسامانی و القای عادی‌انگاری در جامعه می‌شود.

مرتضی محمدزاده افزود: ستاد استانی بر توجه همزمان به مسأله معیشت و سلامت مردم تأکید دارد و اعمال محدودیت در فعالیت‌های اجتماعی با لحاظ این مهم انجام می‌شود.

وی همچنین بر تجدیدنظر در نحوه مداخله دستگاه‌های مسئول در امر نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: تصمیمات ستاد مقابله با کرونا باید بدون چشم‌پوشی اجرایی شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، عباسعلی درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه گزارشی از میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دستگاه‌ها، اماکن و صنوف مختلف ارائه کرد.

  • منبع خبر : ایسنا