اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با صدور هشدار جوی(سطح زرد) از پیش‌بینی نفوذ سامانه بارشی به استان، از اوایل روز سه شنبه ۲۰ آبان خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: با نفوذ این سامانه بارشی به استان، رگبار باران و رعد و برق، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید، کاهش نسبی دما، بارش برف […]

اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با صدور هشدار جوی(سطح زرد) از پیش‌بینی نفوذ سامانه بارشی به استان، از اوایل روز سه شنبه ۲۰ آبان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: با نفوذ این سامانه بارشی به استان، رگبار باران و رعد و برق، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید، کاهش نسبی دما، بارش برف و مه در ارتفاعات و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

همچنین، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، اصابت صاعقه و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از جمله مخاطرات این سامانه بارشی خواهد بود.

در این اطلاعیه توصیه شده است: هم‌استانی‌ها از سفرهای غیرضروری و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جلوگیری کرده و به ارتفاعات صعود نکنند؛ همچنین به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی استاد توجه کنند.

بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان، تمامی نواحی به ویژه نواحی جنوبی و شرقی استان تحت تاثیر این سامانه بارشی خواهند بود. این سامانه بارشی، روز پنج‌شنبه ۲۲ آبان استان را ترک می‌کند.

  • منبع خبر : ایسنا