مصوبات جلسه کمیته فنی آرد و نان تبریز
مصوبات جلسه کمیته فنی آرد و نان تبریز

جلسه کمیته فنی آرد و نان شهرستان تبریز به منظور بررسی علل افزایش معنادار میزان شکایات شهروندان در سامانه 124 با موضوع کیفیت و قیمت نان‌های پرمصرف برگزار شد.

به گزارش نهال امید، با توجه به عدم افزایش قیمت گندم آرد یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای و همچنین مطلوب بودن نحوه تخصیص آرد و حمل و نقل آن، واحدهای نانوایی همچنان موظف به رعایت نرخ مصوب شورای آرد و نان استان هستند.

بر این اساس، در جلسه کمیته فنی آرد و نان شهرستان تبریز مصوب شد که با واحدهای صنفی نانوایی گرانفروش و کم فروش برخورد جدی و به هنگام انجام شده و در صورت تکرار تخلف، سهمیه آرد واحد قطع شود؛ افزایش قیمت نان به‌دلیل استفاده از افزودنی‌ها نظیر روغن و یا کنجد نیز ممنوع است.

استفاده از توان همه نیروهای بازرسی اعم از سازمانی، اتحادیه‌ها و بسیج برای نظارت بیشتر بر نحوه فعالیت واحدهای نانوایی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

طبق اعلام ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا نیز واحدهای نانوایی موظف به رعایت موازین بهداشتی از جمله استفاده از دستکش، ماسک و محلول‌های بهداشتی بوده و حد الامکان از دریافت وجه نقد خودداری کنند.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، این نشست با حضور رئیس و معاونان سازمان صمت استان، معاون فرماندار تبریز، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی، نماینده اتاق اصناف و همچنین رئیس اتحادیه نانوایان تبریز برگزار شد.

در شهر تبریز بیش از دو هزار واحد نانوایی یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای فعال است.

  • منبع خبر : ایسنا