قدردانی وزیر نیرو از اقدامات انجام شده در خصوص سند سازگاری با کم آبی در آذربایجان شرقی
قدردانی وزیر نیرو از اقدامات انجام شده در خصوص سند سازگاری با کم آبی در آذربایجان شرقی

وزیر نیرو در جلسه ویدیوکنفرانسی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، پس از ارایه گزارش استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، از مجموع اقدامات انجام شده برای تدوین سند سازگاری با کم آبی استان، قدردانی و از عوامل دست اندرکار آن تشکر کرد. رضا اردکانیان در این جلسه تدوین سند سازگاری با […]

وزیر نیرو در جلسه ویدیوکنفرانسی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، پس از ارایه گزارش استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، از مجموع اقدامات انجام شده برای تدوین سند سازگاری با کم آبی استان، قدردانی و از عوامل دست اندرکار آن تشکر کرد.

رضا اردکانیان در این جلسه تدوین سند سازگاری با کم آبی آذربایجان‌شرقی را مرهون جلسات متعدد کارشناسی، مدیریتی، همفکری با استادان دانشگاه ها و سازمانهای غیردولتی و مردم نهاد ارزیابی کرد.

وی همچنین در این جلسه از استاندار آذربایجان شرقی برای هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی برای توسعه و پیاده سازی مدیریت مشارکتی آب های زیرزمینی دشت مرند که موجب صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب‌های زیرزمینی این دشت شده، قدردانی کرد.

به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان، اضافه برداشت از دشت‌های مرند، دامنه‌های شمالی سهند، دشت تسوج و شبستر- صوفیان وافت آب‌های زیرزمینی در این مناطق، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران ارشد استان، آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی بوده که طی چهار سال اخیر در نتیجه فعالیت‌های حفاظتی و مشارکت دستگاه‌های متولی، بهره برداران و کشاورزان، روند رو به رشد برداشت از مخازن آب‌های زیرزمینی متوقف شده و انتظار می‌رود با تداوم این روند در سال‌های آتی، شاهد بهبود وضعیت آب‌های زیرزمینی در این مناطق باشیم.

  • منبع خبر : ایسنا