فرماندار اسکو: ۷۳ درصد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل شد
فرماندار اسکو: ۷۳ درصد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل شد

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به وجود ۳۷ هزار واحد مسکن مهر در «شهر جدید سهند» اعلام کرد: ۲۷ هزار واحد معادل ۷۳ درصد از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهر، در دولت تدبیر و امید، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد. بابک رضی منش افزود: تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر […]

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به وجود ۳۷ هزار واحد مسکن مهر در «شهر جدید سهند» اعلام کرد: ۲۷ هزار واحد معادل ۷۳ درصد از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهر، در دولت تدبیر و امید، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد.

بابک رضی منش افزود: تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید سهند ساخته شده بود.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، مسکن مهر شهر جدید سهند به عنوان تکلیف حاکمیتی، با وجود مشکلات، چالش ها و نقدهای جدی در کنار ظرفیت ها و فرصت های موجود در این طرح، با قوت تمام پیگیری شد و به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه شرکت عمران شهر جدید سهند به عنوان نماینده دولت برای اتمام مسکن مهر این شهر فعالیت کرد، گفت: در زمان حاضر تنها ۲۹۰ واحد مسکن مهر دارای نواقصاتی در ارتباط با عدم رعایت استانداردها به ویژه نصب آسانسورهاست.

فرماندار شهر جدید سهند ادامه داد: با همت و پیگیری شرکت عمران شهر جدید سهند و مساعدت اداره کل استاندارد، اغلب  آسانسورهای مسکن های مهر در این شهر نصب شده است.

وی افزود: پیمانکاران طرح های مسکن مهر مکلف هستند نسبت به نصب آسانسور در واحدهای مسکن مهر فاقد آسانسور اقدام کنند، زیرا در غیر این صورت، موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وی یادآوری کرد: نواقص واحدهای مسکن مهر نیز در این واقعیت ریشه دارد که قبل از سر کار آمدن دولت تدبیر و امید، شهرداران موظف به صدور پایان کار برای واحدهای مسکن مهر بدون رعایت استانداردهای رایج در ساخت مسکن شده بودند. 

رضی منش، با تاکید بر ضرورت رعایت ایمنی مرتبط با آتش نشانی در مسکن های مهر، ادامه داد: با توجه به اینکه اغلب ساختمان های شهر جدید سهند بلند مرتبه است، تلاش برای رفع نواقصات مرتبط با اطفای حریق در آنها غیرقابل اغماض و در حال انجام است.

وی یادآوری کرد: با توجه به اینکه مسکن های مهر در فازهای ۳ و  ۴ شهر جدید سهند واقع هستند، نواقصات موجود نیز در واحدهای مسکونی مستقر در این فازهاست؛ البته افزایش قیمت مسکن موجب شده تا مالکان واحدها شخصاً برای رفع نواقصات اقدام کنند.

شهر جدید سهند با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز در محدوده شهرستان اسکو واقع شده است. 

  • منبع خبر : ایرنا