روند بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب رضایت‌بخش است
روند بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب رضایت‌بخش است

استاندار آذربایجان شرقی، روند بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب را رضایت‌بخش توصیف کرد. محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در بازدید از روستای زلزله‌زده شالقون از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب، در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این‌که در آستانه سالگرد حادثه زلزله در شهرستان‌های سراب و میانه هستیم، افزود: خوشبختانه کار بازسازی این مناطق، روند خوب […]

استاندار آذربایجان شرقی، روند بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب را رضایت‌بخش توصیف کرد.

محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در بازدید از روستای زلزله‌زده شالقون از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب، در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این‌که در آستانه سالگرد حادثه زلزله در شهرستان‌های سراب و میانه هستیم، افزود: خوشبختانه کار بازسازی این مناطق، روند خوب و رضایت‌بخشی دارد.
 
وی با اشاره به این‌که حدود سه هزار واحد مسکونی روستایی در این حادثه تخریب شده بود، گفت: از این تعداد یک‌هزار واحد در روستاهای شهرستان سراب بود که بازسازی ۹۰ درصد از آنها تمام شده است.
 
وی همچنین از بازسازی تمام واحدهای تعمیری در مناطق روستایی سراب خبر داد و گفت: پیشرفت بازسازی واحدهای دامی این مناطق ۵۲ درصد است که باید در این زمینه تلاش بیشتری شود.
 
پورمحمدی اضافه کرد: در نواحی شهری سراب هم ۲۰۰ واحد بازسازی شده و با مساعدت شهرداری‌ها، عوارض ساختمانی از این واحدها دریافت نشده است.
 
وی در پایان از دستگاه‌های مسئول خواست با توجه به آغاز فصل سرما، تمام تلاش خود را برای رفع نواقص و تکمیل کار بازسازی مناطق زلزله‌زده به کار گیرند.
 
استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان سراب، به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار، امام جمعه و نماینده سراب در مجلس و جمعی از مدیران استانی و محلی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در روستای شالقون بازدید کرد.
 
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، وی همچنین از عملیات اجرایی مصلای شهر سراب بازدید کرد.

  • منبع خبر : ایسنا