راز ماندگاری‌ و احیای اسلام در قیام امام حسین(ع) است
راز ماندگاری‌ و احیای اسلام در قیام امام حسین(ع) است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: امام حسین در صحرای کربلا جانفشانی کرد تا سنت فراموش شده پیامبر اسلام(ص) را احیا کند و چنانچه پیامبر گرامی‌مان، اسلام را بنا نهاد، راز ماندگاری‌ و احیای اسلام نیز در قیام امام حسین(ع) است.

به گزارش نهال امید، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی در همایش رهروان زینبی(س)، اظهار کرد: اگر شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم پای در راه حسین(ع) گذاشته و با اخلاص و ایثار از جان خود گذشتند و سردار سلیمانی همچون علی اکبر(ع)، اربا اربا شد، بازماندگان باید رهروان راه زینب(س) و پیام‌آور عاشورای حسینی و شهدای انقلاب باشند.

وی با بیان این‌که دو چهره در صحرای کربلا نمود دارد، یکی چهره ایثار و شهادت و دیگری پیام عاشورا است، افزود: ایثار و شهادت همان کاری است که امام حسین(ع) و یارانش در قامت شجاعت و ایثار انجام دادند و پیام عاشورا نیز همان تفسیر زیبایی کربلاست که حضرت زینب(س) روایتگر آن بود.

حجت‌الاسلام حسینی با تاکید بر این‌که معروف است امام حسین(ع) در صحرای کربلا، سنگینی ولایت و رهبریت کاروان عاشورا را بعد از خود بر عهده زینب کبری(س) گذاشت، اظهار کرد: اگر تا روز عاشورا امام حسین(ع) وظیفه احیای سنت و سیره فراموش شده اسلام را داشت، بعد از واقعه عاشورا این امر را حضرت زینب(س) به نتیجه رساند.

وی با تاکید بر این‌که اگر امام حسین(ع) به صحرای کربلا نمی‌آمد، اثری از سیره و سنت رسول اکرم(ص) و امام علی(ع) باقی نمی‌ماند، ادامه داد: واقعه عاشورا نیز با پیام‌آوری و خطبه‌خوانی حضرت زینب(س) ماندگار شده و حضرت زینب(س) بعد از امام حسین (ع) وظیفه اصلاح گری را برعهده داشت؛ همان وظیفه‌ای که حضرت موسی(ع) به هارون سپرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان این‌که اهل بیت(ع) در قرآن کریم به عنوان یک شجره طیبه معرفی شده‌اند، اظهار کرد: ۱۳۸۱ سال است که عاشورا گرامی داشته می‌شود، چراکه محبت به اهل بیت(ع) ریشه در فطرت انسان دارد و نهضت عاشورا همانند شجره طیبه سربه فلک کشیده است.

وی با تاکید بر این‌که با تفسیر شجره طیبه، اهل بیت(ع) برای تمام قرون و اعصار هستند، افزود: همایش رهروان زینبی برگرفته از حماسه آفرینی و پیام‌آوری حضرت زینب(س) برگزار می‌شود تا اعلام کنیم که همچنان بعد از گذشت ۱۳۸۱ سال از واقعه عاشورا، رهروی راه زینبی هستیم.

بر اساس این گزارش، همایش رهروان زینبی با حضور جمعی از بانوان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سومین روز شهادت سیدالشهداء و یارانش، به یاد پیام‌آور صحرای کربلا “حضرت زینب(س)” در آستان مطهر امام زاده سید حمزه(ع) تبریز برگزار شد.

  • منبع خبر : ایسنا