دستگیری ۳۶ عامل حفاری غیرمجاز در آذربایجان شرقی
دستگیری ۳۶ عامل حفاری غیرمجاز در آذربایجان شرقی

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از دستگیری ۳۶ عامل حفاری غیرمجاز در استان طی شش ماه نخست سال جاری خبر داد. سرهنگ کاظم داداشی با تاکید به لزوم نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از میراث‌فرهنگی در جوامع، گفت: حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی وظیفه‌ای همگانی بوده و لازم است آحاد مردم […]

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از دستگیری ۳۶ عامل حفاری غیرمجاز در استان طی شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

سرهنگ کاظم داداشی با تاکید به لزوم نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از میراث‌فرهنگی در جوامع، گفت: حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی وظیفه‌ای همگانی بوده و لازم است آحاد مردم در پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط با این مواریث ارزشمند، همراه اداره کل میراث فرهنگی استان باشند.

وی تاکید کرد: با توجه به تعدد آثار تاریخی در استان و لزوم حفاظت هر چه بهتر از این آثار، یگان حفاظت میراث فرهنگی با همراهی نیروی انتظامی استان به‌صورت مستمر از مکان‌های تاریخی بازدید و با متخلفانی که به‌صورت پایشی و گزارش مردمی شناسایی‌شده‌اند، از طریق مراجع قانونی برخورد می‌کند.

وی به میزان حفاری‌های غیرمجاز شناسایی‌شده در سطح استان طی شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت، ۹ محل حفاری غیرمجاز از طریق پایش‌های محلی و گزارش‌های مردمی شناسایی و از ادامه آن جلوگیری شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، داداشی گفت: بر اساس تجمیع آمار حوزه یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، بیشترین آمار حفاری غیرمجاز و دستگیری عاملان مشارکت‌کننده، طی شش ماه نخست متعلق به شهرستان تبریز و به ترتیب شهرستان‌های اهر، کلیبر، هوراند و خداآفرین است.

  • منبع خبر : ایسنا