داماد عجب‌شیری به توزیع ماسک رایگان محکوم شد
داماد عجب‌شیری به توزیع ماسک رایگان محکوم شد

دادستان عمومی و انقلاب عجب شیر گفت: دامادی که بدون توجه به محدودیت‌های کرونایی اقدام به برگزاری مراسم عروسی کرده و بازداشت شده بود به تهیه و توزیع ماسک رایگان محکوم شد. محمد زمانی افزود: برای این فرد به جرم عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا پرونده قضایی تشکیل شد که دادگاه با در نظر گرفتن […]

دادستان عمومی و انقلاب عجب شیر گفت: دامادی که بدون توجه به محدودیت‌های کرونایی اقدام به برگزاری مراسم عروسی کرده و بازداشت شده بود به تهیه و توزیع ماسک رایگان محکوم شد.

محمد زمانی افزود: برای این فرد به جرم عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا پرونده قضایی تشکیل شد که دادگاه با در نظر گرفتن اظهار ندامت و پشیمانی، وی را به تامین و توزیع ماسک و یا بسته های بهداشتی در بین خانواده‌های نیازمند محکوم کرد.

وی خاطر نشان کرد: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که بهداشت و سلامت عموم مردم را تهدید کند مجازات حبس داشته و مباشر جرم باید از عهده ضرر و زیان ناشی از جرم که می‌تواند دیه فوت ناشی از بیماری باشد برآید.

زمانی افزود: دادستانی به عنوان مدعی العموم مسوولیت برخورد با هر اقدامی که سلامت شهروندان را به مخاطره اندازد برعهده دارد و به ضابطان دادگستری  نیز ابلاغ شده که در صورت گزارش برگزاری مراسم عروسی و یا ختم و ترحیم، اقدام لازم را انجام دهند و مانع برگزاری این مجالس شوند.

شهرستان عجب شیر با ۷۱ هزار جمعیت در ۹۸ کیلومتری تبریز واقع شده و از شهرستان های قرمز آذربایجان شرقی از نظر ابتلا و شیوع کرونا است.

  • منبع خبر : ایرنا