جشنواره موسیقی فجر آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
جشنواره موسیقی فجر آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی گفت: نخستین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان شرقی از ۲۴ الی ۳۰ بهمن در تبریز،‌ میانه، اهر و اسکو برگزار می‌شود.

غلامرضا میرزازاده گفت: این جشنواره همزمان با سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر کشور و با هدف ایجاد نشاط عمومی و حفظ و اشاعه‌ی فرهنگ صحیح موسیقایی، در قالب اجرای گروه‌ها مانند سایر اجراهای صحنه‌ای و به شکل غیر رقابتی برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره یاد شده در پنج گرایش موسیقایی شامل گروه موسیقی دستگاهی(سنتی)، گروه موسیقی اقوام(مقامی).آذربایجانی و عاشیقی، گروه موسیقی کلاسیک(غربی)، گروه موسیقی پاپ و گروه موسیقی تلفیقی برگزار می‌شود.

میرزازاده تصریح کرد: ۱۷ گروه موسیقی از ۲۴ الی ۳۰ بهمن ماه در این جشنواره به اجرای برنامه خواهند پرداخت که ۱۳ گروه آن از تبریز، یک گروه از میانه، ‌دو گروه از اهر و یک گروه از اسکو هستند.

وی حمایت از گروه‌های موسیقی بومی را از اهم اهداف این جشنواره برشمرد.

میرزازاده همچنین از برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره در سی‌ام بهمن‌ماه جاری در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی،‌ این جشنواره توسط انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پنج گرایش موسیقایی و در قالب گروه نوازی بدون محدودیت سنی و به مدت یک هفته همزمان با سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : ایسنا