ثبت نام ۴۰ نامزد انتخابات مجلس در آذربایجان‌شرقی
ثبت نام ۴۰ نامزد انتخابات مجلس در آذربایجان‌شرقی

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی از ثبت‌نام ۴۰ داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۳ حوزه انتخابیه استان خبر داد و گفت: حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو با ۱۷ داوطلب بیشترین آمار ثبت‌نام را دارد.

علیار راستگو روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در پایان نخستین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس، ۳۲ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان ثبت‌نام کرده بودند که این آمار تا ظهر امروز به ۴۰ نفر رسیده است.

وی با بیان این‌که چهار نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده زن هستند، گفت: اکثر داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و تاکنون نیز دو نفر با مدرک دکترا ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۷ نفر در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، چهار نفر در حوزه میانه و در بقیه حوزه‌ها نیز کمتر از این تعداد ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان از داوطلبان ثبت‌نام در انتخابات مجلس خواست تا هنگام مراجعه به فرمانداری‌های مرکز حوزه‌های انتخابیه، اصل مدارک لازم را به همراه داشته باشند و ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند برگزار می شود.

آذربایجان شرقی با حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

استان آذربایجان شرقی دارای ۱۳حوزه انتخابیه است که نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات، در فرمانداری‌های مرکز این حوزه‌ها یعنی فرمانداری‌های تبریز، اهر، بستان‌آباد، بناب، سراب، شبستر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، هشترود و ورزقان و همچنین ستاد مرکزی وزارت کشور انجام خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا