تکمیل خط انتقال فاضلاب اسکو با اعتباری بالغ بر۵۷ میلیارد ریال
تکمیل خط انتقال فاضلاب اسکو با اعتباری بالغ بر۵۷ میلیارد ریال

فرماندار شهرستان اسکو از تکمیل خط انتقال فاضلاب اسکو با اعتباری بالغ بر۵۷ میلیارد ریال خبر داد. بابک رضی منش در این خصوص اظهار کرد: پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب بهداشتی شهر اسکو به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی شهر و با پیگیری‌های جدی و تشکیل جلسات متعدد، در دهه فجر سال گذشته کلنگ […]

فرماندار شهرستان اسکو از تکمیل خط انتقال فاضلاب اسکو با اعتباری بالغ بر۵۷ میلیارد ریال خبر داد.

بابک رضی منش در این خصوص اظهار کرد: پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب بهداشتی شهر اسکو به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی شهر و با پیگیری‌های جدی و تشکیل جلسات متعدد، در دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی شد.

وی افزود: اولین اولویت شروع پروژه تکمیل خط انتقال فاضلاب به طول ۱.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت و این قسمت از پروژه در چند روز اخیر به اتمام رسیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شروع عملیات اجرایی شبکه جمع آوری فاضلاب دومین اولویت پروژه بود که به دلیل شیوع کرونا، شرایط اقتصادی کشور و عدم تخصیص منابع مصوب، با کندی اجرا موجه شد؛ خوشبختانه با تخصیص و ابلاغ اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال حداکثر تا ۱۰ روز، عملیات اجرایی از سر گرفته خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسکو یادآور شد: فاز اول این پروژه شامل ۱۰ کیلومتر بوده و تلاش می‌کنیم تا تیرماه سال آینده اجرایی و همزمان با عملیات اجرایی، انشعابات به مردم واگذار شود.

وی ادامه داد: احداث تصفیه‌خانه از مهم‌ترین بخش‌های پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب بهداشتی هر شهر بوده که این امر نیز با پیگیری‌های جدی فرمانداری و طبق تفاهم نامه شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت عمران سهند، با برآورد اولیه ۱۰۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۴.۵ هکتار برای جمعیت پذیری ۱۰۷۸۰۹ نفر در حال تجهیز کارگاه و شروع عملیات اجرایی است.

وی افزود: تصفیه خانه به طور متمرکز برای شهرهای اسکو، خسروشاه و فاز۴ سهند با ظرفیت ۱۵ هزار مترمکعب در روز فعال خواهد بود.

رضی منش در ادامه تشریح کرد: اخیرا مبلغ ۵۷۰ میلیارد ریال برای پروژه تصفیه خانه از طریق شرکت آب و فاضلاب استان ابلاغ شده که برابر تفاهم نامه و تزریق سهم شرکت عمران در این پروژه با جدیت تمام عملیات اجرایی این پروژه دنبال خواهد شد.

وی گفت: اصلاح و بازسازی شبکه آب شرب اسکو به طول شش کیلومتر در فاز اول با اعتبار تقریبی دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از مهم‌ترین اقدامات شهرستان در راستای نوسازی زیرساخت‌های آبرسانی شهری بوده و فاز دوم پروژه نیز از فرودین سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی در پایان گفت: حفر چاه ۲۵۲ متری در محله فسقندیس با اعتبار ۴۸۰ میلیون تومان و پیگیری تجهیز ونیرورسانی با اعتبار تقریبی ۹۰۰ میلیون تومان گامی بلند در راستای تامین آب پایدار شهری اسکو و پدافند غیرعامل بود که در طول سال ۹۹ پیگیری و به اتمام رسیده است.

  • منبع خبر : ایسنا