مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر پایداری جوی تا آخر هفته، امکان آلودگی هوا وجود دارد.  داود قاسم زاده گفت: بر اساس آخرین نتایج مرکز سنجش کیفی هوای کلانشهر تبریز میانگین شاخص کیفی هوا در ۱۲آذر ماه ۹۹ قابل قبول است ولی بر اساس […]

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر پایداری جوی تا آخر هفته، امکان آلودگی هوا وجود دارد.

 داود قاسم زاده گفت: بر اساس آخرین نتایج مرکز سنجش کیفی هوای کلانشهر تبریز میانگین شاخص کیفی هوا در ۱۲آذر ماه ۹۹ قابل قبول است ولی بر اساس پیش بینی های هواشناسی مبنی بر پایداری هوا تا جمعه، امکان افزایش آلاینده‌های جوی در کلانشهر تبریز وجود دارد.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم آلودگی هوا و بیماری‌های تنفسی از جمله کرونا، گفت: از شهروندان درخواست می‌کنیم از ترددهای غیر ضروری در شهر پرهیز و در مصرف انرژی و  گاز نیز صرفه جویی کنند.

قاسم زاده گفت: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تاکید کرد: با توجه به استمرار وضعیت جوی پایدار فعلی از شهروندان درخواست می‌کنیم تا از تردد کودکان و افراد مسن و بیمار در سطح شهر خودداری و با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی و عدم به‌کارگیری خودروهای تک‌سرنشین در کاهش آلودگی هوا مشارکت کنند.

  • منبع خبر : ایسنا