سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با تشریح اقدامات نظارتی این سازمان از واحدهای تولیدی و توزیعی تا ۱۵ آبان سال جاری گفت: ۷۵ درصد بازرسی‌ها و ۴۰ درصد پرونده های تخلفاتی در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. یوسف پایدار روز پنجشنبه در گفت و […]

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با تشریح اقدامات نظارتی این سازمان از واحدهای تولیدی و توزیعی تا ۱۵ آبان سال جاری گفت: ۷۵ درصد بازرسی‌ها و ۴۰ درصد پرونده های تخلفاتی در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

یوسف پایدار روز پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه روند اقدامات نظارتی با جدیت دنبال می شود، گفت : با تلاش بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی و برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ مورد بازرسی از ابتدای سال جاری تا ۱۵ آبان ماه انجام و منجر به تشکیل ۶ هزار و ۸۹۸ فقره پرونده تخلفاتی شده است.

وی همچنین با اشاره به تعامل و همکاری سایر دستگاه های متولی در پیشبرد اهداف نظارتی از ۱۷هزار و ۱۳۶ مورد گشت بازرسی در مدت یاد شده خبر داد و افزود: در بخش گزارش ها و شکایت های مردمی نیز ۱۰ هزار و ۱۹۸ مورد دریافت و رسیدگی شده است.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر تداوم رصد و پایش روند تأمین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی بویژه ۱۷ قلم کالای مشمول ثبت در سامانه های جامع انبار و جامع تجارت برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان تأکید و اظهار کرد: نظارت و بازرسی در خصوص نهاده های دامی، آرد و نان، مرغ و تخم مرغ، محصولات فولادی، محصولات پتروشیمی، سیمان، گوشت قرمز و سموم و کودهای شیمیایی از جمله موضوعات مهم رصد شده در فرایند نظارت و بازرسی بوده است.

پایدار همچنین با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و استان به ویژه در شرایط فعلی نظارت بر روند تولید و توزیع ماسک، ملزومات بهداشتی و محلول های ضد عفونی کننده بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، گفت: از یکهزار و ۲۹۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنفی عرضه کننده ماسک در استان، ۱۵۹ فقره پرونده تخلفاتی به ارزش ۸۲ میلیارد ریال تشکیل و به مراجع مسوول معرفی شده اند.

وی از کشف ۵۸۱ هزار و ۹۰۱ عدد ماسک در جریان اقدامات نظارتی خبر داد و افزود: ۴۹۲ لیتر و ۳۱۳ بطری محلول ضد عفونی کننده و یک میلیون و ۲۴۱ هزار عدد دستکش لاتکس و ۱۸۷۰ لیتر الکل سفید از دیگر کشفیات بازرسان سازمان در سال جاری است.

  • منبع خبر : ایرنا