بسیج سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان شرقی برای شکست ویروس کرونا
بسیج سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان شرقی برای شکست ویروس کرونا

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از بسیج سازمان‌های مردم‌نهاد استان برای شکست ویروس کرونا خبر داد و گفت: ضمن تلاش برای جلب مشارکت عموم مردم در جهت مبارزه اصولی با شیوع بیماری کرونا، باید از ظرفیت عظیم سازمان‌های مردم‌نهاد در این راستا استفاده کنیم تا بتوانیم نگرانی‌های مردم را کاهش دهیم.

به گزارش نهال امید، بدر شکوهی در جلسه هماهنگی با سازمان‌های مردم‌نهاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به فعالیت موثر سمن‌های استان در امر مقابله با بحران‌ها و تجربیاتی که اعضای سمن‌ها دارند، مطمئن هستیم این بار نیز با همکاری و همدلی آن‌ها از این مشکل با موفقیت عبور خواهیم کرد.

وی با تشکر از اقدامات قابل تحسین برخی از موسسات خیریه استان در روزهای اخیر، تشریح کرد: توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در میان خانواده‌های نیازمند استان توسط این موسسات، به عنوان جلوه‌هایی از زیبایی و محبت هیچ گاه از خاطرات مردم آذربایجان پاک نخواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ظرفیت برخی از سمن‌های استان در تولید ماسک را یادآور شد و گفت: برنامه ریزی برای ایجاد فضای شاد و بانشاط در درون خانه‌ها و ترویج خریدهای اینترنتی توسط سازمان‌های مردم نهاد استان در حال پیگیری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی به طرح جامع وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: فراخوان استفاده از اعضای سمن‌ها برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم توسط ادارات مرتبط شروع شده و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی با کمک شهرداری تبریز از ظرفیت فرهنگسراها و اماکن ورزشی با رعایت کامل موارد بهداشتی و جلوگیری از تجمع‌های گسترده، استفاده خواهد کرد.

ایسنا