بسیج در همه عرصه‌ها نقشی اثرگذار دارد
بسیج در همه عرصه‌ها نقشی اثرگذار دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه در کلام امام و رهبری، بسیج یک جریان و تفکر فعال و نماد درخشش بصیرت است، گفت: بسیج محصور به دوران دفاع مقدس و روز بحران نیست، بلکه بسیج در همه عرصه‌ها نقشی اثر گذار دارد. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار ویدئو […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه در کلام امام و رهبری، بسیج یک جریان و تفکر فعال و نماد درخشش بصیرت است، گفت: بسیج محصور به دوران دفاع مقدس و روز بحران نیست، بلکه بسیج در همه عرصه‌ها نقشی اثر گذار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار ویدئو کنفرانسی با اعضای شورای بسیج مداحان استان با تاکید بر ارج نهادن به مداحان پیشکسوت و توجه به جوانان این حوزه، اظهار کرد: این تشکل مردمی باید با توسعه فرهنگ و تفکر بسیجی بین مداحان در راستای تحقق بخشی به منویات رهبری، آمادگی خود را برای دفاع همه جانبه از انقلاب تقویت کنند.

وی با اشاره به وجود ۷۸۹ شهید مداح و ۴۰ هزار بسیجی مداح در کشور، گفت: این ظرفیت بزرگ فرهنگی می‌تواند در راستای گفتمان انقلاب موج آفرین و خنثی ساز اثرات سوء هجمه‌های جنگ نرم دشمنان باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ بسیج در هیات‌های حسینی باید ارتقا یابد، گفت: همانطور که در مواقع حساس این قشر مردمی نشان داده است، می‌توان با تفکر بسیج فرهنگ غنی اسلام را در جامعه جاری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید بر کادر سازی و نیرو پروری در بسیج مداحان، گفت: تربیت کادر تراز انقلاب و ارتقای کمی و کیفی محتوای مداحی‌ها و همچنین محتوا سازی مجالس اهل بیت عصمت و طهارت باید جزو اولویت‌های بسیج مداحان باشد.

وی مداح را یک شخصیت نخبه خواند و گفت: بسیج مداحان باید خیمه گاه عاشوراییان و چتری برای همه مداحان باشد تا فعالیت‌های فرهنگی سازماندهی شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: در تشکل بسیج مداحان، برای جذب هیاتی‌ها باید از طرح و ابتکارات نو بهره گرفت و در شرایط کرونا از فرصت به‌وجود آمده در فضای مجازی نهایت استفاده را کرد.

وی با تقدیر از فعالیت‌های خیرخواهانه هیات‌های حسینی و مداحان اهل بیت در ایام کرونا، گفت: هیات‌های حسینی با نیت‌های خیر در بین افراد و خانواده‌های بی بضاعت و آسیب پذیر که درآمدشان در این ایام به خطر افتاده است کمک‌های معیشتی توزیع کردند.

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، وی گفت: بسیج مداحان خیمه گاهی است برای همه مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) که با فعالیت‌های اثرگذار دینی، فرهنگی و اقدام به موقع، از اسلام و انقلاب دفاع می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه در جنگ اقتصادی تحمیلی دشمنان، تفکر بسیج راه علاج کشور است، تاکید کرد: گرانی‌های افسار گسیخته ربطی به تحریم‌ها ندارد، بلکه در سایه بی‌تدبیری مسئولان اقتصادی کشور و فرصتی طلبی عده‌ای برای ایجاد نارضایتی عمومی، شاهد گرانی‌ها و افزایش قیمت کالاها هستیم، که البته با تفکر بسیج در برابر فشار تحریم‌ها و فرصت طلبی‌ها می توان ایستاد.

  • منبع خبر : ایسنا