برگزیدگان سوگواره هنری «۷۲ بغض بوم» در آذربایجان‌شرقی معرفی شدند
برگزیدگان سوگواره هنری «۷۲ بغض بوم» در آذربایجان‌شرقی معرفی شدند

مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: نفرات برگزیده سیزدهمین سوگواره مجازی هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» حوزه هنری استان معرفی شدند.

به گزارش نهال امید، مینا نیک رزم، افزود: هیات داوران پس از بررسی و کارشناسی آثار ارسال شده در مرحله نخست ۱۱۴ اثر را برای شرکت در مرحله نهایی داوری انتخاب کرد و از میان آن ها آثار برتر را برگزید.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام هیات داوران سوگواره هنترهای تجسمی «۷۲ بغض بوم»، در رشته پوستر، محمدامین همزبان به عنوان نفر اول و امیررضا ریحانی فر و ائلناز خاکزاد به ترتیب نفرات دوم و سوم انتخاب شدند و آثار برگزیده این رشته از حسین نجاتی و حمید عابدینی است.

مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: در رشته نقاشی، میرپیمان احمدی پور نفر اول، یعقوب مشفقی فر نفر دوم و سولماز وظیفه نفر سوم شدند و آثار برگزیده این رشته از حسن بلندی از شهرستان آذرشهر و اعظم محرابی از شهرستان مراغه است.

نیک رزم، ادامه داد: در رشته خوشنویسی سوگواره نیز کاظم گیتی نورد به عنوان نفر اول و محمد اسدالهی و محمدنقی نوعی پور به ترتیب نفرات دوم و سوم شناخته شدند و آثار برگزیده این رشته از رضا کوهنورد و اردشیر جهانشاهی از شهرستان اهر، نعیمه رضا اهرابی، هانیه ملکوتی و ابراهیم نظری است.

وی یادآوری کرد: سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» امسال با توجه به شرایط کرونایی جامعه به صورت مجازی برگزار شد و آثار فاخر و ارزشمندی از سوی هنرمندان استان به دبیرخانه این سوگواره ارسال شد.

نیک رزم، افزود: از نفرات برگزیده در این سوگواره در مراسمی همزمان با ایام اربعین حسینی (ع) در محل نگارخانه «ماه» حوزه هنری تجلیل می شود و آثار نیز برای بازدید عموم علاقمندان به نمایش گذاشته می شود.

  • منبع خبر : ایرنا