باشگاه تراکتور: علایق رنگی در صدا و سیما را پایان دهید
باشگاه تراکتور: علایق رنگی در صدا و سیما را پایان دهید

باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور تبریز روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از رویکرد صدا و سیما نسبت به قهرمانی این تیم در جام حذفی، خواستار پایان دادن به علایق رنگی در این رسانه شد.

در گزارش نهال امید، در بیانیه باشگاه فرهنگی – ورزشی تراکتور با اشاره به اینکه قهرمانی تراکتور به مذاق مجریان سیمای ملی با علائق سرخابی خوش نیامد، آمده است: متاسفانه سالیان سال است به دلیل عدم نظارت صحیح در صداوسیما، برنامه‌سازان و مجریان برنامه‌های تلویزیونی در حوزه‌ ورزش علایق رنگی خود را به شکل واضح و مشخص در برنامه‌هایی که با بودجه‌ی تمام مردم ایران ساخته می‌شود، کتمان نمی کنند و این‌بار هم تیم مردمی تراکتور را با تیم ملی کشوری که هیچ ایرانی خاطره‌ خوشی از آن‌ها ندارند، مقایسه کرده‌اند.

در این بیانیه اضافه شده است: اینکه به جای احترام به قهرمانی یک تیم شهرستانی، علایق خود را در تلویزیون نتوانیم کنترل کنیم و به هر قیمتی سعی در کمرنگ کردن ارزش آن داشته باشیم، مستقیما” توهین به شعور مخاطب است.

بیانیه باشگاه تراکتور حاکی است: ریاست سازمان صدا و سیما باید بداند بی‌دلیل نیست روز به روز از تعداد مخاطبین برنامه‌های ورزشی این سازمان کاسته شده و مردم نام سیمای میلی را به جای ملی فریاد می‌ زنند.

در پایان بیانیه فوق آمده است: باشگاه تراکتور ضمن پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح، با تاکید بر احترام به هواداران تمام تیم‌ها و گام برداشتن در راستای فوتبال جوانمردانه و توأم با عدالت، از مسئولان سازمان صدا و سیما می‌خواهد که نظارت بیشتری بر عملکرد نیروهای کاری خود داشته باشند تا این‌گونه با احساسات هواداران پرشور تراکتور بازی نشود.

تیم فوتبال تراکتور تبریز برای دومین بار در طول افزون بر ۵۰ سال فعالیت خود، پنجشنبه گذشته با برتری ۳ بر ۲ مقابل تیم استقلال تهران، قهرمانی جام حذفی باشگاه های کشور را به دست آورد.

این تیم پیشتر در سال های ۱۳۵۵، ۱۳۷۴ و ۱۳۹۶ نیز به فینال جام حذفی راه یافته بود که برابر تیم های ملوان انزلی، بهمن کرج و نفت تهران مغلوب شده بود.

تراکتور تبریز در سال ۱۳۹۳ با غلبه بر مس کرمان نخستین قهرمانی خود در جام حذفی را کسب کرده بود.

  • منبع خبر : ایرنا