امسال نمایشگاه رینوتکس  بصورت مجازی برگزار میشود.
امسال نمایشگاه رینوتکس  بصورت مجازی برگزار میشود.

به گزارش نهال امید ؛ غریب خواجه رییس ستاد اجرایی هشتمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی رینوتکس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به علت شیوع گسترده ویروس کرونا در استان آذربایجان شرقی و مخالفت ستاد استانی مدیریت کرونا با برگزاری حضوری و فیزیکی هشتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی – Rinotex2020 و توصیه و […]

به گزارش نهال امید ؛ غریب خواجه رییس ستاد اجرایی هشتمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی رینوتکس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به علت شیوع گسترده ویروس کرونا در استان آذربایجان شرقی و مخالفت ستاد استانی مدیریت کرونا با برگزاری حضوری و فیزیکی هشتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی – Rinotex2020 و توصیه و تاکید بر غیر حضوری آن؛ متأسفانه امسال امکان برگزاری حضوری این نمایشگاه منتفی و با عنایت به فراهم نمود زیرساخت‌های لازم، نمایشگاه رینوتکس از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۸ آذرماه سال جاری در بستر غیرحضوری (مجازی) در زون تخصصی ، غرفه‌ها و رویدادهای جانبی آن برگزار خواهد شد.

وی اعلام نمود : از ابتدای شروع به کار دبیرخانه نمایشگاه هشتم ؛ پیش بینی های لازم بر برگزاری غیرحضوری نمایشگاه انجام گرفته و زیر ساخت های نمایشگاه در بستر مجازی را فراهم نمودیم.
وی ادامه داد: در طی ۲ ماه گذشته تمام تلاش دبیرخانه برای برگزاری حضوری نمایشگاه انجام گرفت ولی متاسفانه شیوع بیماری کرونا اجازه برگزاری را به دبیرخانه نمی دهد.
غریب خواجه گفت: با توجه به شرایط موجود و اهمیت سلامت فناوران ،کادر اجرایی و بازدید کنندگان ؛ ما را مجبور کرد تا به سمت برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی برویم.
وی در ادامه تصریح کرد : به منظور فراهم نمودن انتقال ثبت نام کنندگان فیزیکی به نمایشگاه مجاری و فراهم نمودن امکانات جدید ، این نمایشگاه با یک ماه تاخیر نسبت به نمایشگاه حضوری از ۲۲ تا ۲۸ آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

غریب خواجه تاکید کرد: در نمایشگاه مجازی؛ امکان ثبت نام به شکل مجازی و طراحی غرفه به صورت سه بعدی در فضای مجاز و با امکانات نصب پوستر، تصاویر پخش فیلم ، بخش صوت و نمایش متن و بازدید متخصصان ، فناوران و عموم مردم فراهم گردیده است.

غریب خواجه عنوان کرد: همانند نمایشگاه فیزکی ؛ در نمایشگاه مجازی نیز زون های تخصصی با مسئولیت دانشگاه ها ، دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی و غرفه آرایی در داخل آنها پیش بینی گردیده است.
وی توضیح داد: با عنایت به اولین تجربه برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی و همچنین مزیت های برگزاری این رویداد فناورانه به شکل غیر حضوری و کاهش ترددها و هزینه های مربوط ؛ امیدوارم فناوران و شرکت های دانش بنیان و سایر مخاطبان از این نمایشگاه استقبال نموده و ایده ها، اختراعات و فناوری های خویش عرضه نمایند.
وی اضافه نمود :در کنار نمایشگاه ، رویدادهای جانبی نیز به صورت مجازی و وبینار با شرکت متخصصان و مدرسان حوزه فناوری و نوآوری برگزار می شود.
همچنین اظهار داشت که همانند سنوات قبل جشنواره ربع رشیدی نیز برگزار و فناوران برتر از میان شرکت‌کنندگان برگزیده و معرفی خواهند شد.
لازم به یادآوری است یکی از مزیت های نمایشگاه مجازی این است که بعد از اتمام رویداد ، فناوری ها و طرح های شرکت کننده در طول سال حذف نشده و در دید و منظر علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

  • منبع خبر : نهال امید