افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث کار در آذربایجان شرقی
افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث کار در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۸۱ نفر طی هفت ماهه اول سال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ نفر افزایش یافته است. علی صفایی فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: طی هفت ماهه […]

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۸۱ نفر طی هفت ماهه اول سال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ نفر افزایش یافته است.

علی صفایی فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: طی هفت ماهه اول سال، تعداد ۸۱۰ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵ نفر زن و بقیه مرد بودند.

وی گفت: در مهر ماه امسال نیز ۱۰ نفر به علت حادثه کاری فوت کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هفت نفر کاهش یافته و همچنین ۱۲۵ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد.

به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان، تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۸ برابر با ۹۶ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند؛ همچنین تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه کننده در سال ۹۸ نیز برابر با ۱۳۲۵ نفر بود که از این تعداد ۳۵ نفر زن و ۱۲۹۰ نفر مرد بودند.

  • منبع خبر : ایسنا