استاندار آذربایجانشرقی بر نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان تاکید کرد
استاندار آذربایجانشرقی بر نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان تاکید کرد

 استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست مشترک کمیته حمل‌ونقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزرای کشور و راه برگزار شد، بر نوسازی و افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان تأکید کرد. محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در این نشست با بیان اینکه مسأله ناوگان حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین […]

 استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست مشترک کمیته حمل‌ونقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزرای کشور و راه برگزار شد، بر نوسازی و افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان تأکید کرد.

محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در این نشست با بیان اینکه مسأله ناوگان حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین مشکلات استان و به خصوص کلانشهر تبریز است، افزود: در حال حاضر ظرفیت ناوگان اتوبوس‌رانی تبریز با جمعیت ۲ میلیونی، تنها ۶۰۰ دستگاه است که نصف ظرفیت مورد نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ظرفیت موجود ناوگان حمل و نقل عمومی استان نیز بیش از ۷۰ درصد فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد.

پورمحمدی گفت: می‌توانیم بخشی از نیاز استان در این زمینه را با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس تأمین کنیم که این امر نیازمند صدور مجوز از سوی مراجع مسوول است.

وی همچنین افزایش سهم شهرداری تبریز از محل اوراق مشارکت دولتی برای تأمین نیازهای ناوگان حمل‌ونقل عمومی را خواستار شد.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان نیز گفت: خوشبختانه طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در استان به خوبی و حتی بهتر از متوسط کشوری اجرا شده است.
در این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار شد، روند اجرای شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه حمل‌ونقل عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارائه گزارش روند اجرای مصوبات ۴۶ جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مرتبط با وزارت راه و شهرسازی و کمیته حمل‌ونقل از دیگر مسائلی بود که در این نشست مطرح شد.

در این نشست همچنین استانداران آذربایجان شرقی، قم، فارس، کرمانشاه و اصفهان مسائل و مشکلات استانی در حوزه مدیریت حمل‌ونقل و همچنین مدیریت بیماری کرونا را مطرح کردند.

  • منبع خبر : ایرنا