ارتقای زیرساخت‌های گردشگری در ملکان
ارتقای زیرساخت‌های گردشگری در ملکان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: پروژه تامین زیرساخت های گردشگری شهرستان ملکان با اعتباری افزون بر هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از سال گذشته آغاز شده است و مراحل تکمیلی آن در سال آتی تداوم خواهد داشت .

به گزارش نهال امید، مرتضی آبدار روز سه شنبه در گفت و گویی با بیان اینکه توسعه گردشگری علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، نشاط اجتماعی و سالم سازی فضای جامعه را در پی دارد، ادامه داد: آذربایجان با توجه به تنوع طبیعی، جغرافیایی، فرهنگی و برخورداری از جاذبه های گردشگری متعدد همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و زمینه ساز تحولات عظیم اقتصادی در این منطقه از کشور شده است.

وی با بیان اینکه تامین زیرساخت های گردشگری استان به طور مستمر در حال پیگیری است، به احداث مرکز اطلاع رسانی، کمپ گردشگری، تامین زیرساخت های قبله بولاغی و آلاچیق های علی بولاغی در شهرستان “ملکان” اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان ملکان در یکی از مسیرهای شاخص گردشگری استان قرار دارد و معرفی و اطلاع رسانی دقیق جاذبه های گردشگری این شهرستان امری ضروری است، به همین منظور پروژه ساختمان مرکز اطلاع رسانی شهرستان اجرایی شد و در حال حاضر با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.

آبدار اظهار داشت: تاکنون مراحلی نظیر اجرای نمای ساختمان، اجرای تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، نصب درب و پنجره، اجرای کاشی کاری و کف سازی در احداث ساختمان مرکز اطلاع رسانی گردشگری شهرستان ملکان انجام گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در ادامه به احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی در منطقه گردشگری قبله داغی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه فراهم سازی امکانات اولیه در مناطق گردشگری موجب رفاه گردشگران می شود، لذا احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی در قبله داغی ملکان از روزهای نخست سال ۹۸ آغاز شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی همراه است.

وی به احداث آلاچیق در منطقه گردشگری علی بولاغی نیز اشاره کرد و گفت: اجرای عملیات احداث آلاچیق در این منطقه نیز از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر مراحل پایانی خود را با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی سپری می کند.

ایرنا