معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به گندمکاران استان اختصاص یافت. فیروز باقرزاده روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه گندمکاران آذربایجان شرقی برای اخذ کشاورزکارت بابت خرید کود شیمیایی از کارگزاری های شهرستان با معرفی مدیریت های جهادکشاورزی به شعبات […]

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به گندمکاران استان اختصاص یافت.

فیروز باقرزاده روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه گندمکاران آذربایجان شرقی برای اخذ کشاورزکارت بابت خرید کود شیمیایی از کارگزاری های شهرستان با معرفی مدیریت های جهادکشاورزی به شعبات بانک کشاورزی در شهرستان ها مراجعه و با تشکیل پرونده نسبت به اخذ تسهیلات بانکی سرمایه در گردش کشت پاییزه در قالب کشاورز کارت اقدام کنند.

وی افزود: بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد در قالب کشاورز کارت در اختیار هر یک از گندمکاران قرار می‌گیرد تا بتوانند نسبت به خرید کود از مراکزی که توسط مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ها اطلاع رسانی می شود، اقدام کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در  سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جهاد کشاورزی برای کمک به کشاورزان در تامین نهاده‌ها، طرح «کشاورز کارت» را با همکاری بانک کشاورزی اجرا می‌کند.

باقرزاده با بیان اینکه کشاورزان پس از فروش محصول خود با بانک عامل تسویه خواهند کرد، اظهار کرد: همه شعب بانک کشاورزی در صدور و تحویل کشاورز کارت آماده همکاری با کشاورزان معرفی شده هستند.

وی همچنین در خصوص دغدغه کشاورزان درباره بدهی به بانک کشاورزی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، بدهی کشاورزان به بانک در زمان اعطای تسهیلات در قالب کشاورز کارت محاسبه نشده و این کارت تنها برای خرید کود، مورد استفاده قرار می گیرد.

  • منبع خبر : ایرنا