۵۴ درصد از خانه‌های روستایی هشترود نوسازی می‌شود
۵۴ درصد از خانه‌های روستایی هشترود نوسازی می‌شود

فرماندار هشترود از نوسازی ۵۴ درصد از خانه‌های روستایی در سطح شهرستان خبر داد.  امین امینیان در جلسه شورای مسکن، اظهار کرد: نزدیک به دو میلیارد تومان وام بلا عوض در سالجاری به افرادی که متقاضی ساخت مسکن در روستاها بودند اختصاص یافته است.  وی افزود: بانک‌ها باید از مصوبات بانک مرکزی تبعیت کنند و […]

فرماندار هشترود از نوسازی ۵۴ درصد از خانه‌های روستایی در سطح شهرستان خبر داد.

 امین امینیان در جلسه شورای مسکن، اظهار کرد: نزدیک به دو میلیارد تومان وام بلا عوض در سالجاری به افرادی که متقاضی ساخت مسکن در روستاها بودند اختصاص یافته است. 

وی افزود: بانک‌ها باید از مصوبات بانک مرکزی تبعیت کنند و در خصوص پذیرش سفته زنجیره ای برای ضامن شدن، تابع بانک مرکزی باشند و متقاضیان وام ساخت مسکن را گرفتار بروکراسی زائد اداری نکنند. 

وی ادامه داد: از اداره کل راه و شهرسازی میخواهیم راه ورودی سایت مسکن مهر هشترود را ساماندهی کند، سایت دیوار حائل را در دستور کار قرار دهد، آب های سطحی را جمع آوری کرده و این سایت را بعد از ساماندهی کلی در اختیار شهرداری قرار دهد.

امینیان اضافه کرد: همه ما باید دست در دست هم دهیم تا اصل ۳۱ قانون اساسی را که مبنی بر تهیه مسکن مناسب می باشد در سطح منطقه جاری کنیم.

وی گفت: بانک‌ها در خصوص اخذ ضامن کارمند از متقاضیان وام، مردم را تحت فشار قرار ندهند و سفته زنجیره ای را جایگزین ضامن کارمند کنند.

وی اظهار کرد: برای ساخت مسکن ملی در هشترود باید ۷۰ کیلومتر به محدوده شهری اضافه شود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا