۲۸۸ طرح راه و پل‌سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری
۲۸۸ طرح راه و پل‌سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری

به گزارش نهال امید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۲۸۸ طرح راه و پل‌سازی را در مناطق روستایی و عشایری افتتاح کرد یا در دست اجرا دارد. به گزارش روز دوشنبه بنیاد برکت ستاد اجرایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: این بنیاد ۲۸۸ طرح عمرانی و زیربنایی […]

به گزارش نهال امید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۲۸۸ طرح راه و پل‌سازی را در مناطق روستایی و عشایری افتتاح کرد یا در دست اجرا دارد.

به گزارش روز دوشنبه بنیاد برکت ستاد اجرایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: این بنیاد ۲۸۸ طرح عمرانی و زیربنایی شامل ۲۵۱ طرح راه‌سازی و ۳۷ طرح احداث پل‌ را با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در مناطق محروم روستایی و عشایری کشور به بهره‌برداری رساند یا در دست اجرا دارد.

محمد مهجوری تاکید کرد: از ۲۸۸ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در حوزه راه‌سازی و احداث پل‌ تا به امروز ۸۳ طرح راه‌سازی به بهره‌برداری رسیده و ۳۷ پل به طور کامل احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعهد مالی بنیاد برکت در راه‌سازی و احداث پل‌ به ترتیب یک‌ هزار و ۶۷۶ میلیارد و ۳۲۴ میلیارد ریال است.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت به اجرای طرح های راه‌ و پل‌سازی برکت در ۱۵ استان کشور اشاره کرد و گفت: بیشتر پل‌ها و راه‌ها در استان‌های خوزستان، مازندران، لرستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، قم، آذربایجان غربی و خراسان رضوی و جنوبی افتتاح شده یا در دست اجرا است.

مهجوری یادآور شد: اکثر طرح‌های این بنیاد در حوزه راه‌سازی و احداث پل در مناطق روستایی و عشایری استان‌های محروم و کمتر توسعه‌یافته قرار دارد.

وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌سازی روستایی بنیاد برکت شامل احداث راه، تعریض و بهسازی، ایمن‌سازی، رفع نقاط حادثه‌خیز و ایجاد ایل‌راه عشایری می‌شود.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: با وجودی که ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی بنیاد برکت تعیین شده است اما این بنیاد فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق در دست اجرا دارد.

مهجوری در تشریح فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد اظهار داشت: ساخت ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آب‌رسانی را در دستور کار داریم که از این تعداد، ۳۵ هزار طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ۲۶ هزار میلیارد ریال سهم بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی تعهد شده است که تاکنون بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال آن پرداخت شد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایرنا