کشف بیش از چهار هزار ماینر در حوزه توزیع برق آذربایجان‌شرقی
کشف بیش از چهار هزار ماینر در حوزه توزیع برق آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، تعداد چهار هزار و ۱۷۸ دستگاه استخراج رمز ارز (ماینر) غیرمجاز از سوی این شرکت در شهرستان های استان، به استثنای تبریز، اسکو و آذرشهر، کشف و ضبط شده است.

به گزارش نهال امید اکبر فرج نیا روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارشناسان این شرکت از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مرداد ماه تعداد ۹۶۵ دستگاه و طی سال های ۹۸ و ۹۹ نیز به ترتیب یک هزار و ۱۴۴ و ۲ هزار و ۶۹ دستگاه ماینر را با شیوه ها و بررسی های فنی و غیرفنی در شهرستان‌های حوزه فعالیت خود شناسایی و کشف و ضبط کرده اند.

 وی با بیان اینکه تولید غیر مجاز رمز ارز  در هر بخشی به ویژه در بخش صنعتی و خانگی، به عنوان یک تهدید برای شبکه برق محسوب می شود، گفت: ما برای مقابله با این تهدید، نیاز به همکاری ارزشمند آحاد جامعه داریم تا در تامین مطمئن انرژی برق شهروندان عزیز کمک حال خادمان خود در صنعت برق و به ویژه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی باشند.

پیش از این عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیز از شناسایی هشت هزار و ۴۴۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از سال ۱۳۹۸ تا پایان تیر ماه ۱۴۰۰ در شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و اسکو خبر داده بود و اعلام کرده بود که با این کار از تلفات حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ کیلووات انرژی جلوگیری شده است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایرنا