پذیرش خطا و اعتراف به اشتباه در حادثه هواپیمایی اوکراینی قابل تحسین است
پذیرش خطا و اعتراف به اشتباه در حادثه هواپیمایی اوکراینی قابل تحسین است

امام جمعه تبریز گفت: حادثه تلخ سقوط هواپیما شیرینی حضور مردم در تشییع جنازه قاسم سلیمانی را تحت تاثیر قرار داد

به گزارش نهال امید به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در همایش بزرگداشت شهدای ۲۷دی ماه دانشگاه تبریز با بیان اینکه باید قدردان صداقت مسئولان در اعلام علت سقوط هواپیما باشیم، گفت: حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی ملت ما را غمگین کرد، اما سرعت عمل ستاد کل نیروهای مسلح در صدور اطلاعیه از این ناراحتی کاست ولی همچنان سئوالات بسیاری برای مردم مطرح است که تا جعبه سیاه هواپیما به طور کامل بازخوانی نشود، نمی توانیم به سادگی نظر دهیم.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه بیشتر مسافران هواپیمایی اوکراینی نخبه بودند، افزود: این حادثه خیلی تلخ بود، ولی اتفاق نادری نیست و در سایر کشورها هم همچنین حوادثی را شاهد بوده ایم.

وی گفت: حادثه تلخ سقوط هواپیما شیرینی حضور مردم در تشییع جنازه قاسم سلیمانی را تحت تاثیر قرار داد اما اصل مسئله این است که مسئولان با کمال شهامت و شجاعت از مردم عذرخواهی کرده و اصل ماجرا را بر اساس اسناد برای مردم توضیح داده و قول برای پیگیری قصور و اطلاع رسانی شفاف دادند.

نماینده ولی فقیه در استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به خصوص شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز، خاطرنشان کرد: ما هیچ وقت نباید یاد این عزیزان را فراموش کنیم چرا که امنیت و آرامش امروزی را مدیون خون این شهدا هستیم.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به تشییع باشکوه سردار سلیمانی گفت: حدود ۲۵ میلیون نفر در دو کشور ایران و عراق و ۷ شهر کشور در مراسم تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه هدف دشمن از ترور سردار سلیمانی ایجاد فضای رعب و وحشت بین مردم ایران و عراق بود، افزود: تشییع جنازه باشکوه مردم بسیار جسورانه بود و جمعیت از هر قشر و صنفی و از هر مذهب و قومی کنار هم بودند.

وی یکی از علل این تشییع جنازه را عدم وابستگی سردار سلیمانی به جناح بندی های سیاسی دانست و گفت: ایشان یک فرد ولایی بود ولی اهل جناح و حزب نبود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه آنچه که این روزها کمتر تبلیغ می شود، جانشینی سردار سلیمانی و انتخاب سردار قاآنی به فرماندهی سپاه قدس است، تاکید کرد: فداکاری های سردار قاآنی در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه غزه به هیچ وجه فراموش نمی شود و سردار قاآنی در طول ۴۰ سال مورد اعتماد نظام و رهبری هستند و از سال ۱۳۷۶ در کنار شهید سلیمانی بودند.