وضعیت کرونایی آذربایجان‌شرقی وخیم می‌شود
وضعیت کرونایی آذربایجان‌شرقی وخیم می‌شود

به گزارش نهال امید رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی گفت: در روزهای آینده وضعیت کرونایی استان وخیم می‌شود. دکتر محمدحسین صومی روز یکشنبه در گفت و گوی خبری اظهار کرد: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان به یک هزار و ۸۲۰ نفر رسیده و میانگین روزانه […]

به گزارش نهال امید رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی گفت: در روزهای آینده وضعیت کرونایی استان وخیم می‌شود.

دکتر محمدحسین صومی روز یکشنبه در گفت و گوی خبری اظهار کرد: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان به یک هزار و ۸۲۰ نفر رسیده و میانگین روزانه فوتی های مبتلا به بیماری کرونا حدود ۲۵نفر است که این آمار روز به روز در حال افزایش می باشد.

وی با بیان اینکه این روند نشانگر فعال بودن ویروس در استان است، افزود: به احتمال قوی در روزهای آینده اوضاع بدتری خواهیم داشت.

صومی با اشاره به روند واکسیناسیون در آذربایجان شرقی گفت: از دیروز و امروز واکسیناسیون در تمام استان در حال انجام است و امیدواریم دز دوم واکسن های سینوفارم و برکت را برای گروه هدف تزریق کنیم.

 مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان، گفت: اگر ظرفیت انجام تست‌های کرونایی در استان بالاتر بود، به طور قطع تعداد موارد مثبت از این عدد بیشتر می‌شد.

سیمین خیاط زاده، با تاکید بر سرعت بخشی به واکسیناسیون گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا امروز در مراکز تجمعیی تبریز و سایر شهرستان‌های استان انجام می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش روند بیماری کرونا در استان مردم باید فاصله گذاری‌ اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند.

به گزارش نهال امید، تاکنون ۳۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در آذربایجان شرقی علیه کرونا واکسینه شده اند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایرنا