واکسیناسیون خودرویی سپاه عاشورا تا ساعت ۲۱ انجام می‌شود
واکسیناسیون خودرویی سپاه عاشورا تا ساعت ۲۱ انجام می‌شود

رئیس گروه پیشگیری بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش ساعت کاری واکسیناسیون خودرویی سپاه عاشورا تا ساعت ۲۱ خبر داد.

سیمین خیاط‌زاده در گفت‌وگو با نهال امید در خصوص وضعیت واکسیناسیون استان اظهار کرد: تاکنون تقریبا ۶۱ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسینه شده‌اند و واکسیناسیون بدون محدودیت سنی برای متولدین ۱۳۸۲ به بعد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون ساری زمی و نصف راه تا ساعت یک بامداد باز است، ادامه داد: در حال حاضر واکسن‌های سینوفارم در هر دز، آستارازنیکا و برکت در دز دوم موجود هستند.

وی در خصوص واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال خاطرنشان کرد: به محض تامین واکسن مناسب، واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال را شروع خواهیم کرد و تا زمانی که واکسیناسیون آنها تکمیل نشده، مدارس به طور محدود و با یک سوم ظرفیت بازگشایی خواهند شد.

خیاط‌زاده متذکر شد: خانواده‌های دانش‌آموزان، کادر مدرسه و معلمان حتما باید واکسن را تزریق کنند که در غیر اینصورت احتمال آلودگی آنها به کرونا وجود داشته و می‌توانند به کودکان خود نیز منتقل کنند.

وی در رابطه با وضعیت کرونایی استان یادآور شد: وضعیت کرونایی استان رو به بهبود بوده که به آرامی موج پنجم را پشت سر می‌گذارد و تعداد شهرهای قرمز نیز رو به کاهش است، اما هرگونه بی‌احتیاطی می‌تواند شرایط را تغییر دهد. 

رئیس گروه پیشگیری بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان تاکید کرد: افرادی که واکسن نوبت اول را تزریق کرده‌اند، باید برای تزریق دز دوم، به موقع مراجعه کنند؛ تا زمانی که هر دو دز تزریق نشده، ایمنی حاصل نخواهد شد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا