مسوولان تراکتور نمی‌توانند باشگاه را یک طرفه واگذار کنند
مسوولان تراکتور نمی‌توانند باشگاه را یک طرفه واگذار کنند

رییس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه دیروز از طریق فضای مجازی از تعلیق فعالیت‌های باشگاه تراکتور مطلع شده است، گفت: مسوولان این باشگاه مردمی نمی‌توانند آن را یک طرفه واگذار کنند.

به گزارش نهال امید جواد ششگلانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار نهال امید افزود: ما نیز روز گذشته از طریق فضای مجازی در جریان اظهارات آقای نظمی، مدیرعامل باشگاه تراکتور مبنی بر متوقف شدن فعالیت های آن مطلع شدیم و از قبل هیچ گونه هماهنگی بین ما و باشگاه در این خصوص انجام نشده بود. 

وی با بیان اینکه هیچ گونه چراغ سبزی به باشگاه تراکتور برای به تعلیق درآوردن فعالیت های آن از سوی هیچ کس داده نشده است، بیان کرد: طبق قانون، هیچ هیات فوتبالی حق باشگاه داری ندارد و بر این اساس واگذاری باشگاه تراکتور به هیات فوتبال آذربایجان شرقی نیز غیرقابل قبول است. 

وی اضافه کرد: در این خصوص با مسوولان استانی تماس گرفتیم و قرار شد امروز یا فردا، جلسه ای در این زمینه در ساختمان فرمانداری یا استانداری با حضور مقام های استانی، مسوولان باشگاه تراکتور و هیات فوتبال برگزار شود

ششگلانی ادامه داد: مقرر شد در این جلسه با توجه به اهمیت موضوع و نگرانی هواداران پرشمار تراکتور، سریعاً درباره این تیم تصمیم گیری شود. 

وی اطمینان داد که نتیجه جلسه با مسوولان استانی به مردم و هواداران پرشور تراکتور اطلاع رسانی می شود.

باشگاه فرهنگی- ورزشی تراکتور دیروز شنبه با صدور اطلاعیه ای، از تعلیق فعالیت های تیم فوتبال آن خبر داد.

در بیانیه باشگاه تراکتور آمده است: با عنایت به حواشی اخیر و تنش‌های پیش آمده پیرامون تیم فوتبال تراکتور و حضور مکرر حدود ۱۵۰ نفر در روزهای اخیر در محل باشگاه که موجب برهم زدن آرامش تیم و تعطیلی تمرین امروز شد، به اطلاع می‌رساند، با توجه به خواسته افراد حاضر در این تجمع و در حضور عوامل هیات فوتبال استان، تصمیم هیات مدیره باشگاه بر آن شد که از این تاریخ تمامی فعالیت‌های باشگاه به حالت تعلیق درآمده و امورات مربوطه از امروز بر عهده هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی بوده و تیم تحویل آنان می‌گردد.

در بیانیه باشگاه تراکتور اضافه شده است: تصمیم هیات مدیره باشگاه تراکتور به دنبال حواشی اخیر که در حساس‌ترین برهه تیم اتفاق افتاده، اتخاذ شده و از امروز مسوولیت تیم بر عهده هیأت فوتبال استان است و درخصوص بحث مالکیت باشگاه نیز هیات مدیره هلدینگ تصمیم گیری خواهد کرد.

تیم فوتبال تراکتور در هفته های گذشته با حواشی زیادی دست به گریبان بود، به گونه ای که هواداران آن در چند نوبت با اجتماع مقابل بنیان دیزل، هیات فوتبال و بیت امام جمعه تبریز، خواستار سر و سامان دادن به وضعیت آن شدند. 

گفته می شود تراکتور با مشکلات مالی دست به گریبان است و بدهی های مالی آن از ۳۰ میلیارد تومان فراتر می رود. 

این تیم فصل گذشته لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور را با رتبه چهارمی به پایان برد.

  • انتهای پیام
  • منبع خبر : ایرنا