لیست ۲۰ نفری نمایندگان آذربایجان‌شرقی برای تصدی استانداری/ بیگی: با دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌های دولتی مخالفم
لیست ۲۰ نفری نمایندگان آذربایجان‌شرقی برای تصدی استانداری/ بیگی: با دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌های دولتی مخالفم

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به ارائه لیست ۲۰ نفری نمایندگان به دولت برای تصدی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: با دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌های دولتی مخالفم. حمد علیرضا بیگی ، اظهار کرد: دخالت در عزل و نصب‌ها از سوی نمایندگان یک سنت سیئه و پیامدش این است که در رابطه […]

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به ارائه لیست ۲۰ نفری نمایندگان به دولت برای تصدی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: با دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌های دولتی مخالفم.

حمد علیرضا بیگی ، اظهار کرد: دخالت در عزل و نصب‌ها از سوی نمایندگان یک سنت سیئه و پیامدش این است که در رابطه با همه مسوولان استان، معاونان استاندار و مدیران کل نیز این جمع خود را محق می‌داند که اعمال نظر کند.

وی افزود: همانطور که معتقدیم نباید دولت به موضوعاتی مثل مهندسی انتخابات مجلس ورود یابد و آن را غیرقابل قبول می‌شماریم، دخالت نمایندگان در کار دولت را هم قابل قبول نمی‌دانیم؛ چرا که بعدها زمینه‌ساز ایجاد اشکالات متعدد در اداره استان می‌شود.

بیگی تصریح کرد: این کار نمایندگان به نوعی تضعیف مدیریت استان است و موجبات سوق نظام اداری استان به سمت بده بستان‌های مفسده آلود، فرار از پاسخگویی دولت و انداختن مسوولیت‌ها به گردن نمایندگان را فراهم می‌آورد که انتهایی ندارد و فقط محدود به استاندار یا معاونان او نیست؛ قطعا فرمانداران، مدیران کل و روسای سازمان‌ها را هم در بر خواهد گرفت.

استاندار پیشین آذربایجان‌شرقی یادآور شد: با اعمال نظر نمایندگان در عزل و نصب‌ها در واقع به شکل غیررسمی تلاش می‌شود اختیارات مسوولان دستگاه‌ها کاهش یافته و نمایندگان در تصمیمات مدیران دولتی منشاء اثر باشند.

وی ابراز داشت: نمایندگان در برابر عملکرد مدیران دولتی پاسخگو نیستند و دخالت آنها در عزل و نصب مدیران منجر به عدم پاسخگویی مناسب دولت به عملکرد مدیران زیرمجموعه خواهد شد.

بیگی در عین حال خاطرنشان کرد: امیدواریم پیشنهاد افراد برای تصدی سمت استانداری از سوی نمایندگان از روی دلسوزی و به عنوان مشورت باشد؛ به هر حال حتی اگر اینگونه هم باشد به نظر بنده کار درستی نبوده و نتایج مثبتی نخواهد داشت.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو ادامه داد: به عنوان مثال فرمانداری که با اعمال نظر نماینده انتخاب شده، اگر عملکرد مورد انتظار را نداشته باشد و حق مردم را به درستی ادا نکند، این عملکرد نامناسب فرماندار بحساب نماینده نوشته می‌شود و نماینده بجای دفاع از حقوق مردم ناچار از جانبدارِی خواهد بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس