فقط دوز دوم واکسن‌های برکت و سینوفارم در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود
فقط دوز دوم واکسن‌های برکت و سینوفارم در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود

به گزارش نهال امید معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که علی‌رغم قول‌های مساعد وزارت بهداشت و دولت در روزهای اخیر مبنی بر افزایش تعداد واکسن‌های تحویلی به استان‌ها، متاسفانه این امر تاکنون اتفاق نیفتاده است، گفت: اکنون تنها دوز دوم واکسن‌های برکت و سینوفارم در استان تزریق می‌شود. دکتر عباسعلی درستی یکشنبه […]

به گزارش نهال امید معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که علی‌رغم قول‌های مساعد وزارت بهداشت و دولت در روزهای اخیر مبنی بر افزایش تعداد واکسن‌های تحویلی به استان‌ها، متاسفانه این امر تاکنون اتفاق نیفتاده است، گفت: اکنون تنها دوز دوم واکسن‌های برکت و سینوفارم در استان تزریق می‌شود.

دکتر عباسعلی درستی یکشنبه شب هفتم شهریورماه، در گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: هنوز دوز دوم واکسن استرازنکا و اسپوتنیک به دستمان نرسیده و تعداد واکسن‌های تحویلی به استان نیز کفاف سرعت تزریق و مراجعه کنندگان را نمی‌دهند.

به گزارش نهال امید، وی با اشاره به تداوم وضعیت افزایشی بستری‌ها، فوتی‌ها، موارد جدید ابتلا و مراجعان سرپایی کرونایی استان، افزود: متاسفانه از روز گذشته، دو شهر اسکو و کلیبر نیز به جمع شهرهای قرمز استان اضافه شده‌ و در مجموع بیش از ۹۵ درصد جمعیت استان در شهرهای قرمز و حدود سه الی چهار درصد جمعیت در چهار شهرستان نارنجی ورزقان، خداآفرین، هوراند و چاراویماق سکونت دارند.

وی متذکر شد: با وجود روند بحرانی کرونا در استان اما روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال کاهش است.

درستی در پایان تاکید کرد: با توجه به این‌که هنوز واکسیناسیون تکمیل نشده و این امر فعلا با سرعت پایینی انجام می‌گیرد، تنها راه کنترل بیماری کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

انتهای پیام 

  • منبع خبر : ایسنا