فعالیت حق التدریسی آموزشیاران نهضت ادامه می‌یابد
فعالیت حق التدریسی آموزشیاران نهضت ادامه می‌یابد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آزمون اخذ شده از آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان جهت طی فرآیند استخدام، گفت: آموزشیاران مردودی این آزمون نیز نگران نباشند، زیرا می توانند به فعالیت حق التدریسی خود ادامه دهند. علیرضا منادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تقدیر از […]

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آزمون اخذ شده از آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان جهت طی فرآیند استخدام، گفت: آموزشیاران مردودی این آزمون نیز نگران نباشند، زیرا می توانند به فعالیت حق التدریسی خود ادامه دهند.

علیرضا منادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تقدیر از هیات دولت و رییس جمهوری به دلیل توجه به وضعیت شغلی آموزشیاران نهضت سواد آموزی اظهار کرد: گروهی از آموزشیاران در امتحان اول مرداد ورودی دانشگاه فرهنگیان قبول نشدند، اما با پیگیری هایی که شد و با همتی که آقای کاظمی، وزیر محترم آموزش و پرورش داشت و با موافقت هیات دولت، این عزیزان می توانند به صورت حق التدریس به کار قبلی خود ادامه دهند. 

منادی افزود: امیدوارم باقی مانده آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آزمون هایی که سال های آینده برگزار می شود، موفق باشند و وارد دانشگاه فرهنگیان شوند. 

وی گفت: خواستم این خبر خوب را بدهم تا زحمت کشان آموزشیار نگران ادامه کارشان نباشند.

طبق آمار سرشماری ۱۳۹۵، حدود ۱۴۲ هزار نفر بی‌سواد در آذربایجان شرقی وجود داشت که از این تعداد ۳۳ هزار نفر جذب کلاس های سوادآموزی شده اند، اما هنوز ۱۱۰ هزار نفر همچنان بی‌سواد هستند.

هم اکنون سه هزار و ۴۲۵ نفر برای سوادآموزان در  آذربایجان شرقی آموزش می دهند و تعداد مراکز یادگیری محلی در استان ۱۶ مرکز است.

  • منبع خبر : ایرنا