خط یک مترو تبریز با هدف توسعه حمل‌ونقل ایمن و پاک تکمیل می‌شود
خط یک مترو تبریز با هدف توسعه حمل‌ونقل ایمن و پاک تکمیل می‌شود

شهردار تبریز گفت:شهرداری با اختصاص بودجه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل خط یک مترو، اعتقاد خود به توسعه حمل و نقل عمومی ایمن، ارزان و پاک را به اثبات رسانده است.

به گزارش نهال امید، ایرج شهین باهر صبح امروز در همایش روز ملی حمل و نقل با بیان این مطلب اظهار داشت: مترو تبریز به اندازه صدها پروژه برای شهر هزینه داشته و ما به دنبال آن هستیم تا بخش اعظمی از این پروژه را تا پایان سال به اتمام برسانیم.

او با اشاره بر لزوم تجهیز ناوگان اتوبوسرانی تصریح کرد: علاوه بر نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی، شهرداری امسال ۶۰ مینی بوس خریداری کرده تا در مسیرهایی که اتوبوس با مسافر کم سرویس دهی می کند، از مینی بوس ها استفاده شود.

ایرج شهین باهر با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته بیش از ۱۰ برابر کشورهای در حال توسعه خیابان وجود دارد، خاطرنشان ساخت: در بزرگترین خیابان جهان شهر تورنتو کشور کانادا، پل و زیر گذری وجود ندارد و به جای آن از هر ۵۰۰ متر یک چهارراه و چراغ راهنمایی وجود دارد که مردم با احترام به حقوق یکدیگر تردد می کنند.

شهردار تبریز ادامه داد: در شهر استانبول نیز فرهنگ عمومی حاکم بر شهر به حدی رسیده که در حال برنامه ریزی برای برچیدن پل ها و زیر گذرها هستند.

او در پایان سخنان خود، تنها راهگشای روان سازی ترافیک در شهرها را آموزش عنوان کرده و یادآور شد: ما به جای اینکه هزینه های کلان برای تامین دوربین هایی کنیم که با آن بر مردم نظارت شود، با آموزش شهروندی و فرهنگ سازی می توانیم بخش بزرگی از مشکلاتمان را حل کرده و از اقداماتی نظیر نرده کشی خیابان ها جلوگیری کنیم.

  • منبع خبر : شهریار