حدود ۱۰.۵ میلیون تن بار طی نیمه نخست امسال در آذربایجان‌شرقی حمل شد
حدود ۱۰.۵ میلیون تن بار طی نیمه نخست امسال در آذربایجان‌شرقی حمل شد

معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ناوگان حمل و نقل بار استان در نیمه نخست سال جاری بیش از ۱۰ میلیون و ۴۶۰ هزار تن بار به نقاط مختلف حمل کرده است. کاظم تیمورزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان بار با صدور بیش از […]

معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ناوگان حمل و نقل بار استان در نیمه نخست سال جاری بیش از ۱۰ میلیون و ۴۶۰ هزار تن بار به نقاط مختلف حمل کرده است.

کاظم تیمورزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان بار با صدور بیش از ۷۶۸ هزار و ۶۰۰ بارنامه از این استان به نقاط مختلف کشور جابجا شده است.

وی اظهار کرد: در این مدت ناوگان حمل و نقل بار استان ۵۴۶ هزار تن کالاهای اساسی و نهاده های دامی سهمیه استان را از بنادر جنوبی حمل کرده اند که از این مقدار ۱۸۵ هزار تن گندم و ۳۶۱ هزار تن جو، ذرت دامی و کنجاله بوده است.

معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت ناوگان حمل و نقل مسافر استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی یک میلیون و ۶۶۰ هزار مسافر را با بیش از ۲۳۷ هزار و ۷۲۰ سفر جابجا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد در تعداد مسافر و ۲۲ درصد در تعداد سفر افزایش نشان می دهد.

تیمورزاده ادامه داد: در این بازه زمانی تعداد برخورد با تخلفات اضافه بار در جاده های استان ۲ هزار و ۷۶۵ مورد بوده و در این مدت ۴۴ هزار و ۱۴۷ فقره برچسب معاینه فنی  برای وسائط نقلیه ناوگان عمومی بار و مسافر استان صادر صادره شده است.

وی یادآوری کرد: در زمان کنونی تعداد کل ناوگان باری دارای کارت هوشمند استان ۳۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه، تعداد رانندگان باری دارای کارت هوشمند ۳۷ هزار و ۵۰ نفر و تعداد اتوبوس ناوگان حمل و نقل مسافری ۶۹۳ دستگاه است.

۲۸۷ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا، ۱۲۰ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافری، ۷۳ شرکت حمل و نقل بین المللی فعال کالا و ۶ شرکت حمل و نقل مسافری برون مرزی در آذربایجان شرقی فعالیت می کند.

  • منبع خبر : ایرنا