تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی نگران‌کننده است
تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی نگران‌کننده است

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه روند ابتلا و بستری بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی هم رو به افزایش است، گفت: آمار روزهای اخیر نگران‌کننده است و لازم است که رعایت اصول بهداشتی جدی‌تر گرفته شود. به گزارش خبرگزاری نهال امید از تبریز، محمدرضا پورمحمدی امروز در شصت و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش […]

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه روند ابتلا و بستری بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی هم رو به افزایش است، گفت: آمار روزهای اخیر نگران‌کننده است و لازم است که رعایت اصول بهداشتی جدی‌تر گرفته شود.

تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی  نگران‌کننده است

به گزارش خبرگزاری نهال امید از تبریز، محمدرضا پورمحمدی امروز در شصت و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با محوریت بررسی برخی از مسائل و مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی با اشاره به گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شروع موج سوم بیماری کرونا در کشور، بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم، اصناف و کسبه، واحدهای تجاری و تولیدی و دستگاه‌های اداری تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه روند ابتلا و بستری بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی هم رو به افزایش است، گفت: آمار روزهای اخیر نگران‌کننده است و لازم است که رعایت اصول بهداشتی جدی‌تر گرفته شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: البته از نظر امکانات درمانی در استان نگرانی خاصی نداریم و امکانات به اندازه کافی در استان وجود دارد اما جان حتی یک نفر از هموطنان هم برای ما مهم است و باید برای مشکلی که گرفتار آن هستیم، چاره‌اندیشی کنیم.

پورمحمدی اضافه کرد: سیستم درمانی هنوز از درمان بیماری کرونا یا واکسیناسیون آن عاجز است و در حال حاضر تنها راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

وی همچنین از واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده و اقلام بهداشتی قدردانی کرد و متذکر شد: برخلاف روزهای اول شیوع کرونا که نگران تأمین این مواد بودیم، در حال حاضر نه تنها ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در داخل استان تولید می‌شود بلکه واحدهای فناور ما توانسته‌اند دستگاه‌های تولید ماسک یا دستگاه‌های تنفس مصنوعی هم تولید کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص موضوع تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی از بورس کالا، تصریح کرد: سهمیه اختصاص‌ یافته به واحدهای تولیدی باید براساس نیاز آنها باشد و این موضوع را به عنوان پیشنهاد شورای گفت‌وگوی استان به مراجع تصمیم‌گیر اعلام خواهیم کرد.

پورمحمدی یادآور شد: برخی از مشکلات بخش صنعت و تولید خارج از اختیارات استانی است که برای حل آنها از سوی مراجع ذی‌ربط پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

ابوالفتح ابراهیمی، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز هم در این جلسه از تفویض اختیار انتخاب صادرکنندگان نمونه به اتاق بازرگانی از سوی وزارت صمت خبر داد و تصریح کرد: در راستای حذف بروکراسی اداری، خدمات ثبت شرکت‌های سهامی خاص به خدمات پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان افزوده شد.

در این جلسه، موضوع تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی از بورس کالا، عدم اجرای دستورالعمل ثبت تبدیل شرکت‌های تجاری و نحوه اخذ مالیات بر تراکنش‌های بانکی کارگزاران امور گمرکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس