تشکیل ۲۷۹ پرونده تخلفاتی از واحدهای توزیعی سیمان در آذربایجان شرقی
تشکیل ۲۷۹ پرونده تخلفاتی از واحدهای توزیعی سیمان در آذربایجان شرقی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از انجام ۱۳۶۶ فقره بازرسی و تشکیل ۲۷۹ پرونده تخلفاتی به ارزش ۱۸۸ میلیارد ریال در استان تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد. یوسف پایدار با بیان این‌که در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در خصوص لزوم ثبت نام تمامی فعالین […]

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از انجام ۱۳۶۶ فقره بازرسی و تشکیل ۲۷۹ پرونده تخلفاتی به ارزش ۱۸۸ میلیارد ریال در استان تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد.

یوسف پایدار با بیان این‌که در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در خصوص لزوم ثبت نام تمامی فعالین مرتبط با کالاهای مشمول ثبت در سامانه های جامع انبارها و تجارت، جلسات متعدد کارشناسی و توجیهی – آموزشی برگزار شده است، تصریح کرد: اطلاع رسانی‌های لازم به کلیه فروشندگان سیمان به منظور ثبت نام و ثبت اطلاعات در سامانه های جامع تجارت و انبارها و مراکز نگهداری کالا ابلاغ شده است.

وی افزود: با تمهیدات پیش بینی و اجرا شده تا پنجم آبان ماه سال جاری، ۱۵۵۳ واحد در سطح استان دارای کد نقش عمران و ساختمان در سامانه جامع تجارت هستند و میزان شفافیت تجاری در این زمینه ۷۴ درصد می باشد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان ادامه داد: در جریان تشدید اقدامات نظارتی بر حوزه مصالح ساختمانی یکی از واحدهای عمده فروشی به دلیل عرضه خارج از شبکه ۲۹۷ تن سیمان، مشمول تشکیل پرونده تخلفاتی به ارزش تقریبی ۹۹۵ میلیون ریال شد.

وی با تاکید بر این‌که اقدامات نظارتی سازمان صمت استان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان همچنان با جدیت تداوم خواهد داشت، گفت: با استفاده از توان و ظرفیت کلیه دستگاههای نظارتی استانی رصد و پایش بازار استمرار داشته و با متخلفان مطابق قوانین و مقررات به شدت برخورد خواهد شد.

پایدار اضافه کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی احتکار، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور، گزارش ها و شکایت های خود را از طریق سامانه های مختلف سازمان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری پیگیری نمایند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا