امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی و مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی و مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر

با حضور رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی و رئیس مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز، تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا شد. دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به خدمات و دوره‌های آموزشی ارائه شده در جهاددانشگاهی استان بیان کرد: آمادگی کامل جهت ارائه دوره‌های آموزشی […]

با حضور رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی و رئیس مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز، تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا شد.

دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به خدمات و دوره‌های آموزشی ارائه شده در جهاددانشگاهی استان بیان کرد: آمادگی کامل جهت ارائه دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی کوتاه مدت برای جامعه هدف خانه کارگر را داریم و دوره‌های آموزشی برگزار شده نیز از سطح کیفی مناسبی برخوردار است.

وی با اشاره به امکان استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای رفع نیازهای ضروری جامعه در حوزه‌های مختلف، گفت: تلاش برای رفع نیازهای جامعه در ابعاد مختلف از برنامه‌های اولویت دار جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی است.

محسنی، ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در ابعاد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و نیاز دانشگاه جامع علمی کاربردی خانه کارگر برای استفاده از این پتانسیل‌ها، تفاهمنامه‌ای بین دو دستگاه تدوین و امضا و مبادله شده است.

رئیس مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز نیز در این مراسم بهره‌گیری از نیروهای جوان، متعهد، متخصص و انقلابی را رمز موفقیت جهاد دانشگاهی عنوان کرد و گفت: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی مانند دریایی است که ارتباط دانشگاه با صنعت را افزایش می‌دهد. 

دکتر مسلم اورنگی افزود: مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر نیز متصل به خانه کارگر استان است و بنابه تجربیاتی که سالیان سال در امور مختلف داشتم، می‌توان گفت که هنوز به طور مناسب نتوانستیم در بحث ارتباط دانشگاه با صنعت وارد شویم.

وی، با بیان اینکه در منطقه هر قدر آموزش های تخصصی ارائه شود مورد استقبال قررار خواهد گرفت، گفت: با امضای این تفاهم نامه زمینه برگزاری دروه های آموزشی تخصصی و اشتغال زا فراهم می شود.

احد حاجی بلند، معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی نیز اظهار کرد: تبریز از یک جنبه، شهر کارگری و صنعتی است و افراد بسیاری از این مسیر کسب درآمد می‌کنند، اما آن طور که به نظر می‌رسد، در حوزه آموزش و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به خوبی بهره‌مند نشده‌ایم لذا قول می‌دهیم تا با همکاری و اطلاع رسانی دقیق و با استفاده از ظرفیت‌های خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در مباحثی چون مناظرات دانشجویی، بحث‌های گردشگری و ایده‌های جدید کمک کنیم.

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در پایان این جلسه بیان کرد: برای گسترش همکاری‌های مشترک بین این دو سازمان، فرآیند شروع کار و دوره‌ها  آغاز شده است.

اکبر اسمعیلی گفت: برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی را برنامه‌ریزی کردیم تا افراد با شرکت در دوره‌های تخصصی و کسب مهارت لازم، بتوانند از شغل مناسبی بهره‌مند شوند؛ دوره‌های عمومی نیز نیاز هر جامعه‌ای است و هر فرد به آموزش آنها نیاز دارد.

در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری‌های مشترک  فرهنگی و آموزشی به امضاء رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی و رییس مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر تبریز رسید.

انتهای پیام