امدادرسانی به سیل‌زدگان کلیبر آغاز شد
امدادرسانی به سیل‌زدگان کلیبر آغاز شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اعلام کرد: امدادرسانی به سیل‌زدگان شهرستان کلیبر آغاز شده و همه امکانات مورد نیاز در اختیار آنان قرار داده می‌شود. به گزارش ایرنا، محمدباقر هنربر روز دوشنبه در یک گفت وگوی خبری افزود: به همه مدیران دستگاه‌های خدمت‌رسان اعلام کرده ایم همه امکانات مورد نیاز را تهیه و به منطقه سیل […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اعلام کرد: امدادرسانی به سیل‌زدگان شهرستان کلیبر آغاز شده و همه امکانات مورد نیاز در اختیار آنان قرار داده می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدباقر هنربر روز دوشنبه در یک گفت وگوی خبری افزود: به همه مدیران دستگاه‌های خدمت‌رسان اعلام کرده ایم همه امکانات مورد نیاز را تهیه و به منطقه سیل زده کلیبر ارسال کنند و اکنون نیز تمامی اعضای ستاد بحران شهرستان به صورت میدانی حاضر هستند.

وی بیان کرد: متاسفانه بعد از ظهر دیروز یکشنبه، بر اثر وقوع سیل شدید ۲ نفر از روستای گوار و یک نفر نیز از روستای عربشاه خان در شهرستان کلیبر مفقود و خسارت بسیار زیادی نیز به زیرساخت‌‎های این منطقه وارد شده است.

وی ادامه داد: در اثر وقوع سیل، ۹ دستگاه خودوری سواری و نیسان، ۲ دستگاه تراکتور، ادوات کشاورزی، راه های روستایی، سه پل، مزارع و باغات خسارت زیادی دیده و چندین منزل مسکونی نیز دچار آبگرفتگی شده است.

هنربر یادآوری کرد: خسارت وارد شده به زیرساخت های گاز و همچنین تصفیه خانه شهید لشکری، موجب قطعی گاز و آب شرب این منطقه شده و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا آب و گاز منطقه تا پایان امروز وصل شود و چادر و بسته های غذایی ۷۲ ساعته‌ی هلال احمر نیز در اختیار سیلزدگان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه تیم‌های تجسس به همراه سگ‌های زنده یاب در حال اعزام به منطقه هستند، افزود: چهار دستگاه لودر و بولدوزر توسط اداره کل راهداری اعزام شده و برای پل‌های تخریب شده نیز باکس تعبیه می شود.

مدیرکل مدیرت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی یادآوری کرد: نیروهای سپاه و بسیج از روز گذشته در منطقه حضور دارند و فعلا به اندازه کافی نیرو وجود دارد و اگر نیاز باشد به نیروهای ارتش نیز اعلام خواهیم کرد تا کمک کنند.

عصر دیروز یکشنبه در زمان بسیار کوتاهی، بارش ۷۰ میلی متری باران در شهرستان کلیبر موجب وقوع سیل شد.

شهرستان ۸۰ هزار نفری کلیبر در ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

  • منبع خبر : ایسنا