احداث ۹ پارک محله‌ای با تغییر کاربری‌های دیگر به فضای سبز در تبریز
احداث ۹ پارک محله‌ای با تغییر کاربری‌های دیگر به فضای سبز در تبریز

شهردار تبریز گفت: در دوره پنجم مدیریت شهری، ۹ پارک محله ای با تغییر کاربری‌های دیگر به فضای سبز در تبریز احداث شده است.  ایرج شهین باهر روز چهارشنبه، با بیان این‌که در دوره فعلی مدیریت شهری هیچ کاربری فضای سبز به کاربری دیگری تغییر نیافته است، اظهار کرد: ما در این دوره نه تنها […]

شهردار تبریز گفت: در دوره پنجم مدیریت شهری، ۹ پارک محله ای با تغییر کاربری‌های دیگر به فضای سبز در تبریز احداث شده است.

 ایرج شهین باهر روز چهارشنبه، با بیان این‌که در دوره فعلی مدیریت شهری هیچ کاربری فضای سبز به کاربری دیگری تغییر نیافته است، اظهار کرد: ما در این دوره نه تنها از تغییر کاربری فضای سبز به کاربری های دیگر جلوگیری کردیم، بلکه کاربری های دیگری را به کاربری فضای سبز تبدیل کردیم و در این راستا ۹ پارک محله ای نیز احداث شده است.

وی ادامه داد: باغ ها و فضاهای سبز به عنوان ریه‌های تبریز در دوره فعلی مدیریت شهری برای تجاری سازی فروخته نشده و حتی برای جلوگیری از نابودی در آینده، تملک شده و به پارک تبدیل شده است.

شهردار تبریز بیان کرد: تلاش مجموعه شهرداری تبریز احیای باغ شهر تاریخی تبریز است و پارک‌ های محله‌ای در مناطق مختلف شهر هم بر همین اساس احداث می‌شود.

وی افزود: این اقدام برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود که در یک شهر، کاربری های دیگر به کاربری فضای سبز تبدیل شده و در این راستا ۹ پارک محله ای ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، ایرج شهین باهر با اشاره به اسامی این پارک ها، گفت: پارک ترافیک، پارک کودک، پارک تجلایی، باغشهر، پارک صنوبر، پارک امیریه، پارک ستارخان، پارک فضولی و غیره از جمله پارک های محله ای هستند که از کاربری هایی همچون مسکونی، خدماتی، گورستان و … به کاربری فضای سبر تغییر یافته اند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا